WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Totti: Barçës s’mund t’i bëjnë asgjë as tre Real Madrida

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

Totti: Barçës s’mund t’i bëjnë asgjë as tre Real Madrida Empty
MesazhTitulli: Totti: Barçës s’mund t’i bëjnë asgjë as tre Real Madrida   Totti: Barçës s’mund t’i bëjnë asgjë as tre Real Madrida EmptySun Apr 10, 2011 9:58 pm

Romë, 10 prill – Si të quhet lojtari, i cili gjatë ndeshjes ka 94 për qind të asistove të sakta, i cili nga 123 topa 116 syresh iu pason në këmbët e bashkëlojtarëve të tij? Robot, jashtëtokësor apo thjesht – Xavi?

Duke shikuar statistikat e ndeshjes së parë gjysmëfinale ndërmjet Barcelonës dhe Shakhtarit, njeriu duhet t’i fërkojë sytë dhe të pickojë veten për tu bindur se nuk është duke parë ëndrra.

Xavi 116 pasime të sakta nga gjithsej 123 pasime – 94 për qind, Iniesta 53 pasime të sakta – 95 posto, Keita 48 të sakta – 96 posto, Pedro 21 të sakta nga 21 pasime – 100 për qind!

Xavi Hernandez, motor i ekipit të Barcelonës ka pasur gjithsej nëntë pasime më pak sesa të gjithë (pesë) mesfushorët e ekipit ukrainas së bashku (123 ndaj132). Dhe, siç mund të supozohet, numri i pasimeve të tij të sakta është më i madh sesa i pasimeve të sakta të pesë mesfushorëve të Shakhtarit (Willian, Jadson, Douglas Costa, Hübschman dhe Mitarjan, të cilët bashkërisht kanë arritur vetëm 102 herë gjatë ndeshjes të pasojnë saktë).

Lojtari me famë i Romës dhe i Kombëtares italiane, Francesco Totti thotë:

“Barça luan si askush në histori. Nuk mund t’i bëjnë asgjë as tre Real Madrida”, transmeton javorja kroate Max fjalët e Tottit

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
 
Totti: Barçës s’mund t’i bëjnë asgjë as tre Real Madrida
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) SPORTI DHE SPORTDASHËSIT (¯`♥´¯) :: FUTBOLL-
Kërce tek: