WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Milan sigurt drejt titullit në Serie A

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi


Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 37

Milan sigurt drejt titullit në Serie A  Empty
MesazhTitulli: Milan sigurt drejt titullit në Serie A    Milan sigurt drejt titullit në Serie A  EmptySun Apr 10, 2011 9:59 pm

Milano, 10 prill – Ekipi i Milanit është në rrugë të mbarë që këtë stinor ta fitojë scudeton, titullin e kampionit në Ligën e Parë të Italisë në futboll.
Milanistët para pak çastesh përfunduan ndeshjen në Firence kundër Fiorentinës vendëse, duke e mbyllur me rezultatin 2:1 në favor të vetin. Golin e parë për Milanin e shënoi Seedorf në minutën 8, kurse të dytin Pato në minutën 41.
Fiorentina, ndërkaq, shënoi në minutën 80 me anë të Vargasit.
Me këtë fitore, Milan sërish kryeson i vetëm tabelën e klasifikimit me tre pikë epërsi para Napolit.
Falë formës së mirë të kohëve të fundit, besohet se lojtarët Milanit nuk do ta lëshojnë rastin e ofruar për të rikthyer titulli e kamponit në San Siro.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
 
Milan sigurt drejt titullit në Serie A
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) SPORTI DHE SPORTDASHËSIT (¯`♥´¯) :: FUTBOLL-
Kërce tek: