WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Për shkak të gjatësisë e zbresin nga avioni

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

Për shkak të gjatësisë e zbresin nga avioni  Empty
MesazhTitulli: Për shkak të gjatësisë e zbresin nga avioni    Për shkak të gjatësisë e zbresin nga avioni  EmptySun Apr 10, 2011 10:01 pm

Një zotërie të gjatë 2 metra i është kërkuar të zbresë nga avioni pasi asnjë nga vendet ku u ulë nuk ishte i rehatshëm për të.

Ngjarja ka ndodhur në një fluturim të kompanisë amerikane Horizon Air.

Fatmirësisht, gjithçka nuk përfundoi kështu. Kompania kërkoi falje publike për këtë “përzënie” nga avioni. “Kërkojmë falje për gjithçka ka ndodhur dhe për mënyrën se si u trajtua ky problem”, thuhet në komunikatë.

Kompania i ofroi zotërisë një biletë tjetër falas për të vazhduar udhëtimin dhe gjithçka u mbyll me kaq.

Në SHBA ka ndodhur edhe më parë një episod i ngjashëm me këtë: një zotëri (edhe ky rreth 2 metra i gjatë) nuk mund të qëndronte dot në vendin e rezervuar, por nuk iu kërkua të zbriste. Ai, udhëtimin që zgjati dy orë e gjysmë, e bëri duke qëndruar në këmbë.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Për shkak të gjatësisë e zbresin nga avioni  Empty
MesazhTitulli: Re: Për shkak të gjatësisë e zbresin nga avioni    Për shkak të gjatësisë e zbresin nga avioni  EmptySat May 19, 2012 5:43 pm

sa keq,spo me mir te mos jesh dhe ai i gjate

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Për shkak të gjatësisë e zbresin nga avioni
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) ARGËTIM DHE ZBAVITJE (¯`♥´¯) :: KURIOZITETE-
Kërce tek: