WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Iu hakmor gruas: Të gjitha paratë i dhuroi për bamirësi

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

Iu hakmor gruas: Të gjitha paratë i dhuroi për bamirësi Empty
MesazhTitulli: Iu hakmor gruas: Të gjitha paratë i dhuroi për bamirësi   Iu hakmor gruas: Të gjitha paratë i dhuroi për bamirësi EmptySun Apr 10, 2011 10:02 pm

Një burrë 58 vjeçar nga Australia, i cili tha se lakmia ia kishte shkatërruar martesën, të gjitha paratë i dhuroi për bamirësi, ndërsa gruas nuk ia la asnjë cent.

Shiti shtëpinë në të cilën jetonin dhe të gjitha “i ndau” me shoqatat humanitare. Momentalisht ai është pa punë dhe ka rreth 1.000 euro në bankë dhe një makinë me vlerë prej 5.000 eurosh.

Gjykatësja Norah Hartnett vendosi se burri ka bërë një hap drastik duke e lënë gruan pa asgjë pas 20 vitesh martesë, shkruan news.com.au.

Pas shkurorëzimit gruaja menjëherë shkoi në gjykatë pasi dëshironte hisen e saj të parave, por bashkëshorti i saj i kishte harxhuar të gjitha. Në gjykatë burri tha se kishte blerë 400 zarfe dhe në secilën kishte vendosur një shumë të caktuar parash dhe i kishte dërguar nëpër adresa të ndryshme të shoqatave humanitare.

Ai tha se nuk i intereson se çfarë do të ndodhë me trashëgiminë që ia kishte lënë e ëma pasi edhe ato do t’i dhurojë për bamirësi.

Bashkëshortja tha se veprimi i tij është i pashpirt ndaj saj dhe fëmijëve.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Iu hakmor gruas: Të gjitha paratë i dhuroi për bamirësi Empty
MesazhTitulli: Re: Iu hakmor gruas: Të gjitha paratë i dhuroi për bamirësi   Iu hakmor gruas: Të gjitha paratë i dhuroi për bamirësi EmptySat May 19, 2012 5:42 pm

e moj grua po tashi cdo i besh burrit?

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Iu hakmor gruas: Të gjitha paratë i dhuroi për bamirësi
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) ARGËTIM DHE ZBAVITJE (¯`♥´¯) :: KURIOZITETE-
Kërce tek: