WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Facebook Phone del së shpejti?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

Facebook Phone del së shpejti?  Empty
MesazhTitulli: Facebook Phone del së shpejti?    Facebook Phone del së shpejti?  EmptySun Apr 10, 2011 10:09 pm

Facebook Phone del së shpejti?  2evcfup

Vetëm disa ditë pasi që INQ Cloud Touch kishte paralajmëruar lansimin e telefonit të njohur si Facebook Phone për Mbretërinë e Bashkuar, kanë rrjedhur edhe disa thashetheme të cilat thonë se ky model do të jetë në tregun amerikan, gjithashtu.

Përdoruesit amerikan të Facebook të cilët dëshirojnë që edhe telefonin e tyre ta kenë me të njëjtën markë, sipas të gjitha gjasave do ta kenë mundësinë ta blejnë atë para fillimit të verës 2011.

Edhe pse ky model i telefonit nuk është lidhur me asnjë operator mobil të mundshëm, burime të ndryshme të informacionit që vijnë nga komuniteti i Android thonë se Facebook Phone do të kushtojë rreth 500 dollarë pa kontratë, ose 30 dollarë, nëse përdoruesi lidhet me kontratë me operatorin e caktuar mobil.

Përdoruesit britanik të këtij telefoni kanë dhënë disa nga specifikat kryesore të këtij telefoni, të cilat përfshijnë versionin e Android 2.2 Froyo, procesorin Qualcomm MSM7227 800MHz, ekranin e ndjeshëm në prekje me 3.5 inç, 512 memorie të brendshme, GPS, WiFi, Bluetooth, kamerën me 5MP, si dhe tastierën rrëshqitëse QWERTY.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
 
Facebook Phone del së shpejti?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) FORUMI SHKENCOR (¯`♥´¯) :: TË REJAT E TEKNOLOGJISË-
Kërce tek: