WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Shpallet epidemia e fruthit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
@Nora@
Bordidrejtues
Bordidrejtues
@Nora@

Anëtarësuar Anëtarësuar : 31/01/2011
Postime Postime : 443
Vendodhja Vendodhja : Diku Larg

Shpallet epidemia e fruthit  Empty
MesazhTitulli: Shpallet epidemia e fruthit    Shpallet epidemia e fruthit  EmptyTue Apr 12, 2011 2:41 am

Shkup, 12 prill - Ministri e shëndetësisë sot pasdite ka shpallur epideminë e fruthit. Ky vendim u morë pas konstatimeve se ky virus është I përfshirë në dy të tretën e territorit të Maqedonisë.

Ministri I shëndetësisë Bujar Osmani, në deklaratën e tij për imediat ka thënë se kjo ministri ka mirtaur vendimin që të vaksinohen të gjithë personat nga 6 muaj deri më 40 vjet të cilët deri më tani nuk e kanë marë vaksinën kundër fruthit.

Ai ka paralajmëruar se në disponim do të vendohen të gjitha resurset njerëzorë dhe material ndërsa për të sëmurët nga kjo sëmundje do të zbatohen rregulla të posa;me ndërsa do të kufizohen edhe vizitat e të sëmurëve nga kjo sëmundje.

Ministri Osmani gjithashtu ka potencuar se nuk ka nevojë për panikë pasiqë sipas tij situate është nën kontroll. Deri më tani epidemia e fruthit ishte caktuar në Shkup, Kumanovë dhe Strumicë

Në Maqedoni deri më tani janë regjistruar 678 raste të sëmurë nga fruthi,
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Shpallet epidemia e fruthit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MEDIA DHE POLITIKA (¯`♥´¯) :: POLITIKA MBARSHQIPTARE :: :: LAJME NGA MAQEDONIA-
Kërce tek: