WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Musa Kusa: Libia mund të shëndrohet në Somali të re

Shko poshtë 
AutoriMesazh
@Nora@
Bordidrejtues
Bordidrejtues
@Nora@

Anëtarësuar Anëtarësuar : 31/01/2011
Postime Postime : 443
Vendodhja Vendodhja : Diku Larg

Musa Kusa: Libia mund të shëndrohet në Somali të re  Empty
MesazhTitulli: Musa Kusa: Libia mund të shëndrohet në Somali të re    Musa Kusa: Libia mund të shëndrohet në Somali të re  EmptyTue Apr 12, 2011 2:44 am


Londër, 12 prill - Dezertori më i njohur që braktisi liderin libian Moamer Gadafi paralajmëroi se Libia mund të bëhet si Somalia nëse të gjitha palët në konflikt nuk përmbahen nga futja në luftë civile.

Ish ministri i Jashtëm, Musa Kusa, ka bërë thirrje për unitet kombëtar, duke thënë se lufta civile "do të çojë në gjakderdhje dhe do ta bëjë Libinë Somali të re".

Kusa, i cili ishte këshilltar i ngushtë i Gadafit prej viteve të 1970-ta, gjithashtu tha se nuk është më në kontakt me regjimin e Gadafit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Musa Kusa: Libia mund të shëndrohet në Somali të re
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MEDIA DHE POLITIKA (¯`♥´¯) :: LAJME NGA BOTA-
Kërce tek: