WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 79 deputetë kanë nënshkruar iniciativën për shpërbërjen e Parlamentit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
@Nora@
Bordidrejtues
Bordidrejtues
@Nora@

Anëtarësuar Anëtarësuar : 31/01/2011
Postime Postime : 443
Vendodhja Vendodhja : Diku Larg

79 deputetë kanë nënshkruar iniciativën për shpërbërjen e Parlamentit  Empty
MesazhTitulli: 79 deputetë kanë nënshkruar iniciativën për shpërbërjen e Parlamentit    79 deputetë kanë nënshkruar iniciativën për shpërbërjen e Parlamentit  EmptyTue Apr 12, 2011 2:45 am

Shkup, 12 prill - Shtatëdhjetë e nëntë deputetë të shumicës parlamentare janë shënuar në iniciativën për shpërndarjen e Parlamentit të Maqedonisë.

Në mbështetje të iniciativës janë nënshkruar edhe deputetët e Bashkimit Demokratik për Integrim ndërsa iniciativa ende nuk është nënshkruar nga ana e deputetëve të opozitës.

Kryetari i Parlamentit ka caktuar për të enjten seancën në të cilën deputetët do të vetëshpërndahen dhe me këtë hapet rruga që vendi të shkojë në zgjedhje të parakohshme.

Pas shpërndarjes një ditë më votë Veljanovski do të miratojë vendimin me të cilin edhe zyrtarisht 5 qershori do të shpallet si datë për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
79 deputetë kanë nënshkruar iniciativën për shpërbërjen e Parlamentit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MEDIA DHE POLITIKA (¯`♥´¯) :: POLITIKA MBARSHQIPTARE-
Kërce tek: