WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Kamishi: Kam punuar në SHIK, Krasniqin do ta padis

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

Kamishi: Kam punuar në SHIK, Krasniqin do ta padis  Empty
MesazhTitulli: Kamishi: Kam punuar në SHIK, Krasniqin do ta padis    Kamishi: Kam punuar në SHIK, Krasniqin do ta padis  EmptyThu Apr 14, 2011 8:27 pm

Prishtinë, 14 prill - Deputeti i PDK-së në Kuvendin e Kosovës, Bekim Haxhiu, i njohur me nofkën Kamishi, ka rrëfyer për herë të parë angazhimin e tij shumëvjeçar me SHIK-un. Në emisionin Interaktiv të KTV-së, Haxhiu ka zbuluar rolin e tij në SHIK, që ka qenë “mbledhja e informatave për veprimtari të ndryshme”, e që i janë dërguar shefit, Kadri Veseli, i cili, sipas tij, më pas i ka dërguar tek institucionet shtetërore, pavarësisht se cila parti ka qenë në pushtet.
Haxhiu ka mohuar kategorikisht mundësinë që SHIK-u të ketë bërë krime pas luftës, duke thënë se ky shërbim i ka shërbyer shtetit dhe se ai ndjehet shumë krenar me punën që ka bërë aty. Haxhiu ka treguar sesi pjesëtarët e SHIK-ut janë trajnuar nga agjencitë e huaja të inteligjencies, duke përfshirë atë amerikane.
Ai ka folur edhe për përplasjen e vazhdueshme me deputetin e Vetëvendosjes, Florin Krasniqi, për të cilin ka thënë se do të kërkojë nga Prokuroria e Kosovës, ajo Speciale e edhe FBI, të nisë hetimet kundër tij. Haxhiu ka thënë se Krasniqi duhet të shpjegojë milionat e fituara gjatë dhe pas luftës dhe punën e termocentraleve.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
 
Kamishi: Kam punuar në SHIK, Krasniqin do ta padis
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MEDIA DHE POLITIKA (¯`♥´¯) :: POLITIKA MBARSHQIPTARE :: :: LAJME NGA KOSOVA-
Kërce tek: