WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Divorci? A munded nje njeri ta demtoje veten nga ndarja me te partneri/en

Shko poshtë 
AutoriMesazh
@Nora@
Bordidrejtues
Bordidrejtues
@Nora@

Anëtarësuar Anëtarësuar : 31/01/2011
Postime Postime : 443
Vendodhja Vendodhja : Diku Larg

Divorci? A munded nje njeri ta demtoje veten nga ndarja me te partneri/en Empty
MesazhTitulli: Divorci? A munded nje njeri ta demtoje veten nga ndarja me te partneri/en   Divorci? A munded nje njeri ta demtoje veten nga ndarja me te partneri/en EmptySat Apr 16, 2011 12:31 pm

PO e hapi kete teme me shpresen qe opinionet e juaja do te pasqyrojne tamam mendimin e shoqerise shqiptare ne nje dukuri qe ka pesuar rritje keto vitet e fundit jo vetem ne perendim por edhe shqiperi....pra per divorcimin e cifteve pasi kane kaluar nje kohe te gjate se bashku.

Mikja ime me e mire eshte ne dilema nqs duhet ta perfundoi nje lidhje e cila ka zgjatur 5 vite me nje person te cilin e ka dashur gjithmone por gjithashtu e ka kuptuar me kohe se personalitet e tyre po rriten ne menyre te kundert dhe nuk perputhen me si tipa.....ata shpenzojne me shume kohe duke sqaruar keqkuptime se sa te kene nje lidhje...

Edhe pse ajo e ka kuptuar kete dhe cdo dite mundohet ti mbushe mendjen vetes se gjerat do ndryshojne dhe mbase nje dite do kuptohen me mire....probleme me komunikimin dhe medimet nuk pertypen lehtasi...

e lidhur me kete djale qe ne moshe te re (16) kjo vajse eshte shume e ndjeshme, e edukuar dhe dhe ndjen per kete njeri i cili e don pa mase por ne te njejten kohe pa kuptuuar as vete arrin ta merzise ne menyre frekuente...

kur ata kane diskutuar divorcin ai eshte shprehur se ajo eshte gjithcka qe ai ka dhe po ta humbase ate ai do te ngelet ne udhekryq dhe kercenon te demtoje veten....

Mua me vjen keq per te dy sepse ata jane 2 persona te mrekullueshem...por nje minute jane zogj dashurie sh. te lumtur dhe njehere jane duke u grindur sikur ju bejne magji....

Opinioni i njerezve, dashuria qe ka per kete njeri dhe fakti qe ndarja mund te shkaktoje dem ne kete njeri e ka car shoqen time qe cdo dite te mudohet e te ja kaloj me kete njeri edhe nuk ka vene lumurine e saj si prioritet.

Divorci eshte i dhimbshem per gjithkend dhe plaget do ti shoqerojne per nje kohe te caktuar por keta te dy edhe pse nuk mund te jene te pershtatshem per nejri tjetrin vazhdojne kete lidje per hire te kohes qe kane kaluar bashke....

a eshte e shendetshme kjo alternative?

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Divorci? A munded nje njeri ta demtoje veten nga ndarja me te partneri/en
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) SHKENCAT SOCIALE (¯`♥´¯) :: PSIKOLOGJIA-
Kërce tek: