WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Apple në gjyq me Samsung

Shko poshtë 
AutoriMesazh
@Nora@
Bordidrejtues
Bordidrejtues
@Nora@

Anëtarësuar Anëtarësuar : 31/01/2011
Postime Postime : 443
Vendodhja Vendodhja : Diku Larg

Apple në gjyq me Samsung Empty
MesazhTitulli: Apple në gjyq me Samsung   Apple në gjyq me Samsung EmptyThu Apr 21, 2011 2:08 am

Apple ka hedhur në gjyq Samsungun për kopjim të pronësisë intelektuale të Apple-it në pajisjet e tyre. Sipas WSJ, Apple numëroi Nexus S, Epic 4G, Galaxy S 4G dhe kompjuterin tablet Galaxy Tab si prova materiale të vjedhjes së Samsungut nga iPhone-i dhe iPad-i i Apple-it. Në padi shkruhet:

Në vend që të sjellë një risi dhe të zhvillojë teknologjinë e saj me një stil unik për produktet e telefonave dhe kompjuterat tabletë, Samsung zgjodhi të kopjojë teknologjinë e Apple-it, ndërfaqen e përdoruesit dhe stilin novator në këto produkte të jashtëligjshme.

Samsungu bashkohet me HTC-në, Nokia-n dhe Motorola-n si kompani që Apple i ka paditur, por çështja me Samsungun është interesante, pasi Apple përdor pjesë të prodhuara nga Samsungu në aparatet e tyre
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Apple në gjyq me Samsung
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) FORUMI SHKENCOR (¯`♥´¯) :: TË REJAT E TEKNOLOGJISË-
Kërce tek: