WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 PDK-ja e quan spekulim komunikatën e Vetëvendosjes

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

PDK-ja e quan spekulim komunikatën e Vetëvendosjes Empty
MesazhTitulli: PDK-ja e quan spekulim komunikatën e Vetëvendosjes   PDK-ja e quan spekulim komunikatën e Vetëvendosjes EmptySun Dec 12, 2010 8:14 pm

Gjilan, 12 dhjetor - Partia Demokratike e Kosovës (PDK), Dega në Gjilan, ka reaguar ndaj komunikatës së Vetëvendosjes, sipas së cilës aktivistët e PDK-së kanë dalë para shkollës "Arbëria" në Gjilan dhe u kanë ofruar votuesve nga 20 euro për t’i blerë votat e tyre. Po ashtu, sipas Vetëvendosjes, në fshatin Velekincë të Gjilanit janë shpërndarë fletëvotime të plotësuara jashtë qendrës së votimit nga ana e Abedin Dalipit.
Shefi i Shtabit Zgjedhor të PDK-së në Gjilan, Izmi Zeka, tha për KD se pohimet e thëna në komunikatën e Vetëvendosjes “janë të pavërteta, spekulime dhe tentime për ta arsyetuar humbjen para qytetarëve që i ka mashtruar Vetëvendosja”.
Sipas Zekës, procesi zgjedhor në Gjilan ka qenë ndër më të mirët, pa asnjë incident dhe plotësisht brenda standardeve të shteteve më të përparuara demokratike. Zeka ka nënvizuar se votat fitohen në kuti votimi dhe në proces të rregullt e jo me spekulime dhe të pavërteta. "Vetëvendosja duhet të përgatitet e ta arsyetojë humbjen para atyre që u ka premtuar me mungesën e programit dhe jo me spekulime e mekanizma tjerë mbrojtës”, tha Zeka.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
 
PDK-ja e quan spekulim komunikatën e Vetëvendosjes
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MEDIA DHE POLITIKA (¯`♥´¯) :: POLITIKA MBARSHQIPTARE-
Kërce tek: