WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Ardian Bujupi, ylli i ri i Gjermanisë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

Ardian Bujupi, ylli i ri i Gjermanisë  Empty
MesazhTitulli: Ardian Bujupi, ylli i ri i Gjermanisë    Ardian Bujupi, ylli i ri i Gjermanisë  EmptyThu Apr 28, 2011 8:38 pm

Ardian Bujupi, ylli i ri i Gjermanisë  Fy1j7q

Berlin, 27 prill - Ardian Bujupi, 18-vjeçari nga Kosova, pritet të shpallet fitues në spektaklin e njohur “Gjermania kërkon një yll”. Edhe pse gara finale është më 7 maj, gazeta “Bild” thotë se shanset për të fituar i ka Bujupi, kosovari simpatik. Nga gara në garë, ai po rritet ndjeshëm dhe shanset janë që të fitojë në fund pasi ka fituar shumë pikë sidomos mes grave të moshuara, transmeton Vipat.
Historia e Bujupit gjithashtu ka prekur shumë gjermanët. Ardiani thotë se fëmijëria e tij ka qenë shumë e vështirë. Ai bashkë me nënën duhej të arratisej nga Kosova. Ardiani jetonte në Prishtinë në kohën kur Kosova ishte pjesë e Serbisë. Babai i tij ishte drejtues në universitet dhe ishte këshilluar nga një afërm të arratisej, pasi ishte në listën e zezë të shërbimeve sekrete serbe. Babai i arratisur dhe Ardiani, që në atë kohë ishte 1 vjeç, dhe nëna shtatzënë mbetën pas. Vetëm pas lindjes, ata u arratisën nga Kosova drejt Gjermanisë.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
 
Ardian Bujupi, ylli i ri i Gjermanisë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MË PRANË NJËRI TJETRIT (¯`♥´¯) :: PORTALI I FORUMIT-
Kërce tek: