WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Kushtuar dashuris se pamundur :(

Shko poshtë 
Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next
AutoriMesazh
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

Kushtuar dashuris se pamundur :( Empty
MesazhTitulli: Kushtuar dashuris se pamundur :(   Kushtuar dashuris se pamundur :( EmptyFri Apr 29, 2011 1:05 am

nje dite me shi te njoha ty
nje dite me shi t humba perseri
mallkuar ky shiu qe bie pa kufi
njerez si un e di
ndahen pergjithnji
..................
zemra e nje adoleshenteje
nk arrin ta kuptoj dhe te pamunduren
nje dit mund t dashurojn
kjo m ndodhi dhe mua nje dite
me mbuluan gjith kaltersit
dhe si nje dite shkelqente vec ai
askush nk mund ta prek
esht vec djelli im
dielli buzeqeshte ishte i lumtur me mua
por shpejt nga mua ai u largua
e kuptova ishte e pamundur kjo dashuri
mgjs un e doja me pasterti
dielli kerkon henen e tij
hena nga ai pret dashuri
dashuri e pa mundur ish per mua
mgjs ishte i vetmi djell q dua
do t doja t isha hene per 1 cast
e t rrembeja diellin tim so t'ia ktheja henes prap se ajo nga ai pret dashurin .........
.......................

te thash TE DUA
ti me puthe embel
syt e mi lotuan
ishte vec 1 enderr

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

Kushtuar dashuris se pamundur :( Empty
MesazhTitulli: Re: Kushtuar dashuris se pamundur :(   Kushtuar dashuris se pamundur :( EmptyFri Apr 29, 2011 1:06 am

xhan te kam me beso
se kjo zemer fort te do
dhe kur tjetra te thote te dua
nk t do m shum se mua
.................
me fal qe te dashuroj
por kte ndjenj smund ta ndaloj
nk jam un qe te them :
<3 TE DUA <3
por esht zemra ime
qe nk pyet per mua

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

Kushtuar dashuris se pamundur :( Empty
MesazhTitulli: Re: Kushtuar dashuris se pamundur :(   Kushtuar dashuris se pamundur :( EmptyFri Apr 29, 2011 1:06 am

xhan te kam me beso
se kjo zemer fort te do
dhe kur tjetra te thote te dua
nk t do m shum se mua
.................
me fal qe te dashuroj
por kte ndjenj smund ta ndaloj
nk jam un qe te them :
<3 TE DUA <3
por esht zemra ime
qe nk pyet per mua

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

Kushtuar dashuris se pamundur :( Empty
MesazhTitulli: Re: Kushtuar dashuris se pamundur :(   Kushtuar dashuris se pamundur :( EmptyFri Apr 29, 2011 1:11 am

Mace shume te bukura . Edhe pse titulli dashuri e pamundur disi tingëllon dhimbshëm.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

Kushtuar dashuris se pamundur :( Empty
MesazhTitulli: Re: Kushtuar dashuris se pamundur :(   Kushtuar dashuris se pamundur :( EmptySat Apr 30, 2011 1:05 am

per dashurine e pamundur jane shkruar ato po ka edhe me shume poezi se ato dhe une po jua jap ti lexoni....

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

Kushtuar dashuris se pamundur :( Empty
MesazhTitulli: Re: Kushtuar dashuris se pamundur :(   Kushtuar dashuris se pamundur :( EmptySat Apr 30, 2011 1:06 am


_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

Kushtuar dashuris se pamundur :( Empty
MesazhTitulli: Re: Kushtuar dashuris se pamundur :(   Kushtuar dashuris se pamundur :( EmptySat Apr 30, 2011 1:06 am

Po jetojm i dashur ne nje planet te vjeter,un nga njera ane ti nga ana tjeter,le ti mbledhim forcat ta mposhtim largesie te bashkojm dy zemrat te shijojm dashurine,dua te kem prane te jesh ne syt e mi jo me neper endrra si deri tani,kur do jemi bashk lodhje sdo ndjej aspak se ne zemer do tkem ty shpirti im binjak....
--------
Mos kerko tek une ate qe se ka ajo,nuk do jem kur nje zgjedhje e dyte...
------
Dashurine e humbur me mos e kujto,por ruaje ket qe ke,mos te te ik si ajo..
----
Trokita ne zemren tende por smu pergjegj njeri,ate e kishte pushtuar nje tjeter dashuri,hape i thash une jam mikja e vjeter,nje ze me tha''ishe por tani kam nje tjeter'...U fik edhe serenata e premtimit i erdhi edhe fundi durimit,
tash sme del dot asnje fjale nga goja,sepse nuk jam me ajo qe dikur te doja...
--------------
Nese degjon se kam vdekur malli per ty me ka tretur,nesedo ta dish se si jam varrosur me vello te zez e brengosur,nese do ta dish se vdiqa un dashuria per ty me hodhi ne lum,nese do ta dish vendin ku e kam ne detin e hapur e varrosur jam.....

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

Kushtuar dashuris se pamundur :( Empty
MesazhTitulli: Re: Kushtuar dashuris se pamundur :(   Kushtuar dashuris se pamundur :( EmptySat Apr 30, 2011 1:11 am

mace shkruajti:
----
Trokita ne zemren tende por smu pergjegj njeri,ate e kishte pushtuar nje tjeter dashuri,hape i thash une jam mikja e vjeter,nje ze me tha''ishe por tani kam nje tjeter'...U fik edhe serenata e premtimit i erdhi edhe fundi durimit,
tash sme del dot asnje fjale nga goja,sepse nuk jam me ajo qe dikur te doja...

Kjo pjesa ketu me pelqeu shume .

Te gjitha me pelqyen po kjo me beri me shume.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

Kushtuar dashuris se pamundur :( Empty
MesazhTitulli: Re: Kushtuar dashuris se pamundur :(   Kushtuar dashuris se pamundur :( EmptySat Apr 30, 2011 1:54 am

ok.....ajo eshte pjesa me e bukur e shkrimit.....

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

Kushtuar dashuris se pamundur :( Empty
MesazhTitulli: Re: Kushtuar dashuris se pamundur :(   Kushtuar dashuris se pamundur :( EmptyWed Aug 24, 2011 1:27 am

Për ty

Je pjesë e trupit në thellësinë e shpirtit tim
Në trupin tim jemi bërë një

Në ëndërr je pranë buzëve te mia
Pse dashuria ime të ndodhë e tërë kjo???

Për ty do te beja çdo gjë
Do te hyja në zjarr, do të vdisja

Tretem në mendimet e hutuara
E mendja ime gjen prehje
Kur të kujton ty

Sa të pa qëlluara janë pyetjet qe ja bëjë vetes
A thua a me do? E lehtas me rrjedhin lotët
Po shkruaj me forcën e lapsit

Te desha, te dua dhe do te dua gjithmonë
Edhe nëse me trup do ti takoj Tjetrit
Shpirti im do te takoj vetëm ty

Do te jesh pjesë e pa ndashme e jetës time
Kur trupin tim do ta mbuloj dheu i zi
Shpresoj të më pushojnë dhembjet e zemrës

Lotët e derdhur për ty,
Atëherë do ti takoi vetëm zotit
shpresoi të me fal për gabimet
qe i bëra vetes duke te dashur ty
më shumë se jetën

ah sikur të jem bashke
e të mos mendoj për vdekjen
vetëm për ty, vetëm për ty.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

Kushtuar dashuris se pamundur :( Empty
MesazhTitulli: Re: Kushtuar dashuris se pamundur :(   Kushtuar dashuris se pamundur :( EmptyFri Dec 16, 2011 4:56 am


_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
kingjaburrrel
Anëtar/e
Anëtar/e


Anëtarësuar Anëtarësuar : 06/01/2012
Postime Postime : 23
Vendodhja Vendodhja : burrrel
Mosha Mosha : 25

Kushtuar dashuris se pamundur :( Empty
MesazhTitulli: Re: Kushtuar dashuris se pamundur :(   Kushtuar dashuris se pamundur :( EmptyFri Jan 06, 2012 3:29 am

Yll i bukur qe shndrit ne hapesire pse sme flet por me shmangesh ne errresire.
Cte kam bere thuame qe nga une u largove,
me thuaj ku gabova qe me mua u zemerove.
Me thuaj o yll me thuaj vec nje fjale,
te lutem trishtimin e hiqma sadopak kete malll.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

Kushtuar dashuris se pamundur :( Empty
MesazhTitulli: Re: Kushtuar dashuris se pamundur :(   Kushtuar dashuris se pamundur :( EmptyFri Jan 06, 2012 3:31 am

kingjaburrrel shkruajti:
Yll i bukur qe shndrit ne hapesire pse sme flet por me shmangesh ne errresire.
Cte kam bere thuame qe nga une u largove,
me thuaj ku gabova qe me mua u zemerove.
Me thuaj o yll me thuaj vec nje fjale,
te lutem trishtimin e hiqma sadopak kete malll.

kingjaburrel shume e bukur kjo. Te lumte.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

Kushtuar dashuris se pamundur :( Empty
MesazhTitulli: Re: Kushtuar dashuris se pamundur :(   Kushtuar dashuris se pamundur :( EmptyFri Jan 06, 2012 3:31 am

kingjaburrrel shkruajti:
Yll i bukur qe shndrit ne hapesire pse sme flet por me shmangesh ne errresire.
Cte kam bere thuame qe nga une u largove,
me thuaj ku gabova qe me mua u zemerove.
Me thuaj o yll me thuaj vec nje fjale,
te lutem trishtimin e hiqma sadopak kete malll.
fantastike amika

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
kingjaburrrel
Anëtar/e
Anëtar/e


Anëtarësuar Anëtarësuar : 06/01/2012
Postime Postime : 23
Vendodhja Vendodhja : burrrel
Mosha Mosha : 25

Kushtuar dashuris se pamundur :( Empty
MesazhTitulli: Re: Kushtuar dashuris se pamundur :(   Kushtuar dashuris se pamundur :( EmptyFri Jan 06, 2012 3:33 am

S'ishte e thene qe te dashuroja,
por vetem vuajtje te perjetoja.
S'ishte e thene te jemi dy,
por une e vetme e ajo me ty,
sishte e thene qe e lumtur te jetoja,
por 16 vjece ne varrr te perfundoja.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
kingjaburrrel
Anëtar/e
Anëtar/e


Anëtarësuar Anëtarësuar : 06/01/2012
Postime Postime : 23
Vendodhja Vendodhja : burrrel
Mosha Mosha : 25

Kushtuar dashuris se pamundur :( Empty
MesazhTitulli: Re: Kushtuar dashuris se pamundur :(   Kushtuar dashuris se pamundur :( EmptyFri Jan 06, 2012 3:34 am

Kam nje trup e nje emer,
nje shpirt e nje mbiemer.
Kam tri fjale e dy sy,
honey te dua ty.........................
Mbrapsht në krye Shko poshtë
kingjaburrrel
Anëtar/e
Anëtar/e


Anëtarësuar Anëtarësuar : 06/01/2012
Postime Postime : 23
Vendodhja Vendodhja : burrrel
Mosha Mosha : 25

Kushtuar dashuris se pamundur :( Empty
MesazhTitulli: Re: Kushtuar dashuris se pamundur :(   Kushtuar dashuris se pamundur :( EmptyFri Jan 06, 2012 3:35 am

Do te doja te isha duhan qe te digjesha ne buzet e tua,
por ti si gjithmone ma prish planin,
kur u bera cigare une ti e kishe lene duhanin.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

Kushtuar dashuris se pamundur :( Empty
MesazhTitulli: Re: Kushtuar dashuris se pamundur :(   Kushtuar dashuris se pamundur :( EmptyThu Feb 02, 2012 3:15 am

1/vuaj shum ndaj edhe po shkruaj,
ne mes te kesaj bote po ndihem i huaj,
pa dashuri un po vdes,por ne boten tjeter do te pres,
tani ne perfundim,cili je fati im?
mbaje kete fjal si kujtim,
shum po me mungon o shpirti im.....
po ku je pra se pa ty kjo zemer ska sherim......
2I will miss u my ....u know that i love u so much ,but its just a few time that we will be away. But dont worry u are the only person that i think when i go to sleep and the first person i think about when i wake up. Happy new year and all the hapinnes of the world. For u......

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

Kushtuar dashuris se pamundur :( Empty
MesazhTitulli: Re: Kushtuar dashuris se pamundur :(   Kushtuar dashuris se pamundur :( EmptyThu Feb 02, 2012 3:16 am

Dashuri Facebooku ♥
Ti me ngacmon
une te ngacmoj
ti me dergon ftese
une e pranoj
une te them te kam xhan
ti me thua je yll
une te shkruaj nje poezi
ti me dergon keng ne profil
keshtu lind nje simpati
dalngadal behet dashuri...
Me pas nje te share do ti
qe blocku ne fund te vije :

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

Kushtuar dashuris se pamundur :( Empty
MesazhTitulli: Re: Kushtuar dashuris se pamundur :(   Kushtuar dashuris se pamundur :( EmptyThu Feb 02, 2012 3:16 am

Nè momentet nè tè cilat do tè na duhet tè marrim vendime té réndèsishme,do tè ishte mirè ti besonim impulsit,pasionit,sepse arsyeja gjeresisht tenton tè na largojè nga èndrra,duke na thènè qè ska ardhur akoma ora. Arsyeja ka frikè nga humbja por intuita e do jetèn dhe sfidat e saj..!!
Nuk ka mbret nuk ka kral-ska armat qe vlen per mu
nuk ka forc pos ALLAHUT-ktu qe munet mem gjyku
nuk ka ligj as kanun-nuk ka gjyq veq KURAN
dost ky esht Xhihadi jem un jom shiqpe MUSLIMAN

Nuk ka shetet religjion-qe mun menen me ma ndrru
nuk ka forc pos ALLAHUT-ktu qe munet mem denu
nuk ka gjyq kushtetut-nuk njoh tjeter veq KURAN
un kam lind kshtu jetoj-dhe do vdes si MUSLIMAN....

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

Kushtuar dashuris se pamundur :( Empty
MesazhTitulli: Re: Kushtuar dashuris se pamundur :(   Kushtuar dashuris se pamundur :( EmptyThu Feb 02, 2012 3:17 am

[L]otet me rjedhin zemra me coptohet..
[A]ndrroi te kaluaren qe tani me kujtohet..
[M]e shpres te fundit ty po te shkruaj..
[T]e tham lamtumir dhe ti me thuaj..
re rrezuese le te jet dashuri jon ..
[M]e tjetren qe je tani te uroj gezime..
lumtur qofsh ne jet pergjithmon..
[R]inia me kaloi me hidherime!!...
Një ëndërr plot ngrohtësi dhe dashuri ,
një ëndërr plot emocione dhe ndjenja ,
një ëndërr plot vujatje dhe mendime ,
një ëndërr ku mundem te them TE DUA ,
dhe shpresoj se nuk do të jet vetëm në ëndërr...

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Kushtuar dashuris se pamundur :( Empty
MesazhTitulli: Re: Kushtuar dashuris se pamundur :(   Kushtuar dashuris se pamundur :( EmptyThu May 17, 2012 6:17 pm

Qendroj ne heshtjen time,
flas me vete vallle ku me shkoi rinia ime.
Vazhdoj me shpresen se serish do te te te shoh,
ende te dua edhe pse ka kaluar goxha koh.
Nuk mundem akoma ta besoj nuk munda te ta shpreh dashurin,
dhe tashi si dhurat kam vetmine.
Nuk munda te ta fitoja dot zemren ty,
dhe nga frika nuk mund te ta thoja te verteten ne sy.
Nuk e di se pse veten e quaj femer,
kur nuk munda te te quaj zemer.
Nuk ishte faji yt,por ishte faj i im,
pasi nuk te bera dot pjese te shpirtit tim.
Shpresoj qe ne te ardhmen te gjesh idealen qe kerkon,
ose ndoshta zoti deshiren ty ta ploteson.
Vazhdoje ti endrren time,
me fal nese te doja ty o jeta ime.
Me fal nese te kam menduar
me fal nese aq shume te kam enderruar
Te lutem faljen time te sinqerte pranoje,
te lutem dashurin time kujtoje.
E nese vdes e ty prane meje nuk te kam,
edhe nese larg teje jam.
Amanet te lutem hidhme dy pika lot per dashurin e ndaluar,
qendro disa caste duke me kujtuar.
Ti mos u trishto por buzeqesh,
pasi gjithmone tenden do te me kesh.

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Kushtuar dashuris se pamundur :( Empty
MesazhTitulli: Re: Kushtuar dashuris se pamundur :(   Kushtuar dashuris se pamundur :( EmptyThu May 17, 2012 6:18 pm

Te kujtoj ne mbremje........te kujtoj ne mengjes,
e di qe sdo te kthehesh,
por kam shum shpres.
Te kujtoj ne vetmi,
te kujtoj ne shoqeri,
te kujtoj kur thoje"Per mua je ti"
Te kujtoj te qeshur,syte e tu shkelqenin,
me nje shikim te rrembenin.
Te kujtoj tani,
e gjithmon do te te kujtoj,
edhe kur dashuria jon do te mbaroj.

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Kushtuar dashuris se pamundur :( Empty
MesazhTitulli: Re: Kushtuar dashuris se pamundur :(   Kushtuar dashuris se pamundur :( EmptyThu May 17, 2012 6:18 pm

Zemra qan se dikushi i dha nje premtim,
nga i cili pa lot dhe zhgenjim.
Kjo zemer s'ka rreshtur kurre se rrahuri per ty,
kurre ska rresht se lotuari kur mori vesh se sdo jemi bashk te dy.
Edhe nese zemra ne boten tjeter do te jet harruar,
ajo serish nuk ka p[er te te kujtuar.

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Kushtuar dashuris se pamundur :( Empty
MesazhTitulli: Re: Kushtuar dashuris se pamundur :(   Kushtuar dashuris se pamundur :( EmptyThu May 17, 2012 6:18 pm

Mos harro;Dashurin time pasi ato momente dhe puthje me gjith shpirt ti kam dhuruar,
se ke qen dhe do jesh gjithnje engjelli im i preferuar.
Nese ndjen lot largoji,
nese ndjen vuajtje harroji.
Nese ndjen trishtim buzeqesh per mua,
dhe lerme i dashur te te dua.
Nese te merzitet jeta e vdekja te pelqen,
ktheju pas jetes se ky shanc nje her te vjen.
Nese me urren ma thuaj,
e pranoj se te dua,
por me mir larg teje sesa pran e te vuaj.

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Kushtuar dashuris se pamundur :( Empty
MesazhTitulli: Re: Kushtuar dashuris se pamundur :(   Kushtuar dashuris se pamundur :( Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Kushtuar dashuris se pamundur :(
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 3Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MË PRANË NJËRI TJETRIT (¯`♥´¯) :: DASHURIA DHE ROMANCA :: POEZI-
Kërce tek: