WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Kushtuar dashuris se pamundur :(

Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3
AutoriMesazh
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Kushtuar dashuris se pamundur :( - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kushtuar dashuris se pamundur :(   Kushtuar dashuris se pamundur :( - Faqe 3 EmptyThu May 17, 2012 6:26 pm

Te te fal diellin ai ne mbremje perendon,
te te fal henen ajo largohet kur agon,
me mire te te fal dashurine se ajo eshte pergjithmone.

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Kushtuar dashuris se pamundur :( - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kushtuar dashuris se pamundur :(   Kushtuar dashuris se pamundur :( - Faqe 3 EmptyThu May 17, 2012 6:26 pm

Lehte-lehte si nje nje vajze lumi qe bregun puth me lajkatim,
ti vjen me zgjon me ze pllumbi dhe iken rende,me s'ke kthim.
E une rend pas teje si nje e cmendur,me fal te them nje perqafim,
Ti iken larg si te jesh i dehur,
une e gjora mbushem me trishtim.

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Kushtuar dashuris se pamundur :( - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kushtuar dashuris se pamundur :(   Kushtuar dashuris se pamundur :( - Faqe 3 EmptyThu May 17, 2012 6:26 pm

Zemra ime ska rreshtur kurre se dashuruari,
ti je misteri im i pazbuluar,
ti je iluzioni qe cdo nate e kam enderruar,
ti je shpresa qe kam kerkuar,
ti je zemra qe kam dashuruar,
ti je drama cqe kam realizuar,
ti je drita qe me ka ndricuar,
ti je qellimi qe me ka kushtuar,
ti je poema qe kam krijuar,
ti je hyjnia qe kam respektuar,
ti je skulptura qe kam pikturuar,
ti je vete jeta per mua,
e prandaj un aq shume ty te dua.

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Kushtuar dashuris se pamundur :( - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kushtuar dashuris se pamundur :(   Kushtuar dashuris se pamundur :( - Faqe 3 EmptyThu May 17, 2012 6:27 pm

Do te behem zog qe ne katin e4 te pallatit te fluturoj,
e ne parvazin e dritares te qendroj.
Atehere perseri do te ndryshoj,
njeri do te behem qe ne dhomen e tij te futem,
dhe syte tia shikoj,
e trupin tia shtrengoj.
Dhe nje leter prane shtratit do tia le,
kur te zgjohet ne mengjes
atehere ate leter do ta lexoje;-"I dashur isha un goca qe te dashu

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Kushtuar dashuris se pamundur :( - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kushtuar dashuris se pamundur :(   Kushtuar dashuris se pamundur :( - Faqe 3 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Kushtuar dashuris se pamundur :(
Mbrapsht në krye 
Faqja 3 e 3Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MË PRANË NJËRI TJETRIT (¯`♥´¯) :: DASHURIA DHE ROMANCA :: POEZI-
Kërce tek: