WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Je shqiptar kur...

Shko poshtë 
3 posters
AutoriMesazh
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety


Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

Je shqiptar kur... Empty
MesazhTitulli: Je shqiptar kur...   Je shqiptar kur... EmptySat Apr 30, 2011 1:14 am

A e dini se SHQIPTAR je vetem kur:
(kini parasysh se jane 100 arsye)
1. Je kusheri me gjysmen e njerezve qe njeh.
2. Ke te pakte 10 shoke qe e kane emrin "Genti".
3. Ne martesen tende normalisht vijne 400 te ftuar.
4. Ne martesen tende njeh vetem 1/3 e te ftuarve.
5. Ne martesen tende kenga e pare eshte gjithmone, "Dy dele".
6. Ke bere nje xhiro me shkollen ne Kruje.
7. Jeton mes vajzash qe tentojne te shfaqin 25 vjec, e jane vetem 15
8. Do lesh bakshish dhe ne supermarket.
9. Ke tre pale kepuce te zeza.
10. Ke me shume alkohool ne dollapin e shtepise sesa ka bari I lagjes.
11. Je 30 vjaec dhe ta rregullon krevatin mamaja.
13. Sa here qe del ne televizor kryetari I partise pozitare me bindjet e
tij, plaku jot fillon ta shaje nga 'robt e shpise'.
15. Ke te pakten nje te afrem me te cilin familja jote nuk flet.
16. Kur je jashte nuk do te kesh te besh me shqiptaret.
18. Xhaja jot ben nje vere qe eshte me e forte se rakia.
19. Je I bindur qe gjithcka eshte nje konspiracion kunder teje dhe vendit tend.
20. Plaku jot mendon se e ka telefonin nen pergjim.
21. Nqs je vajze dhe nuk je martuar pas 20 vjec je nje beqare e stazhionuar.
22. Mamaja jote e ka mbeshtetur jeten mbi leximin e filxhanit te kafese.
23. Cdo ditelindje tenden prindrit e tu te fotografojne ndersa pret torten me nje thike te madhe.
24. Rakia kuron cdo semundje dhe perdoret dhe per masazh.
26. Miqte e tet eti te japin raki qe gjashtemebedhjete vec.
27. Prindrit e tu e kthejne cdo kopesht nje ferme frutaperimesh, ku ka aq shume domate/qepe/speca sa per ti shuar urine gjithe lagjes.
28. Frigoriferi eshte aq plot me mish e salcice sa te mund te perballohen 10 vjet zi buke.
29. Mamaja jote thote qe nuk merret me thashetheme mbi miqte por e di shume mire qe e ben.
30. Je ne tavoline me dy miq dhe nderkohe keni 4 ide te ndryshme politike.
31. Merr 4 ne histori dhe di permendesh filmin Skenderbeu
32. Gjyshja jote thote qe te pjerdhurit ben mire per shendetin.
34. Degjon prindrit qe flasin kur je akoma 100 m nga shtepia.
35. Mamaja jote nuk hedh asnjehere ne plehra ate qe mbetet nga dreka, por e ha ne darke e ne mengjesin e dites tjeter.
38. Dhe nje muaj pas vitit te ri vazhdoni te hani bakllavane e pergatitur
39. Ke patjeter nje xhup lekure.
40. Gjyshja jote te ndkej per te te dhene arra me mjalte cdo here qe ka marre te ftohte.
41. Dhe nqs je e shendoshe vesh rroba qe te rrine puthitur.
42. Gjyshi te jepte raki qe para se te te dilnin dhembet.
43. Prindrit e tu me zor nuk I rezistojne tundimit per te mbyllur cdo ballkon te shtepise me verande.
44. Ke gjithmone modelin e fundit te cleularit, qe del ne treg, nganjehere dhe ate qe akoma nuk ka dale.
46. Mund te rrish tre ore me nje kafe ne bar.
47. Prindrit te tu kur flasin ne telefone me te afermit jashte shtetit bertasin qe te degjohen.
48. Je I bindur qe te gjithe personazhet e famshem te historise e ne bote jane me origjine shqiptare.
49. Je I papune por ke nje benz per te levizur.
50. Nuk I ke pare me floket e gjyshes qe kur ka vdekur gjyshi.
51. Je njeqind kile por mamaja akoma te thote qe je I dobet.
52. Punon ne itali si murator por kur kthehesh ne shqiperi u thuaj te gjitheve qe je nje biznesmen I suksesshem.
54. Nuk e ben kurre sot nje pune qe mund te behet neser.
55. I konsideron taksat si nje shtypje te tmerrshme te shtetit ndaj qytetarit.
56. Blen nje makine te re ne momentin qe vendos te kthehesh per te jetuar ne shqiperi.
57. Je 30vjec dhe rrobat ti lan mamaja.
58. Ke filluar te pish konjak ne kafene qe kur ke qene 12 vjec.
59. Mamaja jote te flet nqs nuk vesh kanatjeren.
60. Te kane mesuar qe jo vetem te duash te afermit e tu, por dhe kusherinjte e 13-te sikur te ishin vllezerit e tu.
61. I therret te gjithe politikanet e botes me emer.
62. Nuk je kurre I vendosur nese eshte me mire te jetosh jashte apo te kthehesh ne shqiperi.
63. Te gjithe te afermit meshkuj qe takon kane tre dite parruajtur, ju vjen fryma ere hudher, dhe te lene nje kile jarge kur te puthin.
65. Je I varfer jashte por duhet ti besh te gjithe te besojne se je I pasur kur kthehesh ne Shqiperi.
67. Transferohesh te jetosh me prindrit per te qene me afer, dhe perfundon duke u zene per nje ceshtej fare pa rendesi.
68. mban ne shtepi te fshehur nje arme zjarri.
70. Ke me respekt per te fortin e lagjes sesa per Presidentin e Rrepublikes.
71. Je per drejtesine e kulluar, por kur ajo shkelet haptazi, mendon, se ka edhe me keq!
72. Mezi prêt te shkosh ne nje dreke mbas varrimit te kujtdo, se aty tregohen barcaletat me te bukura!
73. Behesh keq, kur miqte e tu jane mire, e gezohesh kur ndonjerit ja fusin!
74. Gjithe jeten te mesojne se kalamajte behen nga sqetullat derisa e zbulon vete se si!
75. kur je me tre shoke ne nje makine, ngacmon gjithe vajzat ne rruge duke I ftuar per nje xhiro!
76. Te kesh nderruar te pakten nje here emrin nga Halil ne Anastas.
77. te cash arrat me duar, dhe te hapesh birrat me dhembe!
78. te mos kesh urinuar nje here poshte ures se lanes
79.Gjithmone shtyp nje buton gabim, ne celular, apo pajisje te ndryshme elektronike, qe nuk te perkasin ty.
80.nese nuk hedh ndonje plehre nga dritarja e makines ne mes te rruges me te paster te qytetit tend,
81.gjithmone mendon se ajo pema edhe mund te pritet
82.kur nuk te ikin dritat mendon se prane teje banon nje minister.
83.mendon te behesh vegjetarian por nuk ke vullnet
84.hidherohesh shume kur gruaja jote nuk lind cun. Arsye e mire per tu dehur edhe per te kunderten
85.te harxhosh shume para per te blere fishekzjarre nen pretekstin se duan femijet
86.kruan koqet nje here cdo dy minuta
87.shkon tek doktori vetem kur je ne pike te fundit
88.je anetar I disa partive politike
89.ke nje OJQ tenden
90.mendimet qe thua nuk jane asnjehere te tuat
91.mendon se burrat nga Moldavia nuk I kenaqin grate e tyre!
92. nuk ke nje ide te qarte per kosoven
93.ti biesh me dore eshte ves!
94.nuk thua tre here te pakten ne dite, HIÇ, ÇKA, Ç’KEMI
95.mendon se kinemaja eshte vetem per ciftet
96.ke nje mendim apo opinion tendin ne lidhje me mbi/nenkalimin tek zogu I zi
97.mendon se cerciz topulli ka luftuar ne krah te skenderbeut
98.gjate gjithe jetes tende ke lexuar 2 libra artistike, dhe nuk ke mbaruar te tretin
99.njeh shume mire gjithe llojet e farave luledielli, kungulli kerpi etj me mire se kanarinat, dhe ne goje mban kruajtese dhembesh ose fije bari
100.mendon se je me I mire e me I zoti se te gjithe te tjeret

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi


Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 37

Je shqiptar kur... Empty
MesazhTitulli: Re: Je shqiptar kur...   Je shqiptar kur... EmptySat Apr 30, 2011 1:17 am

Hahahahahahaha sa kam qesh me lot hhahahahahhahahah

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety


Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

Je shqiptar kur... Empty
MesazhTitulli: Re: Je shqiptar kur...   Je shqiptar kur... EmptySat Apr 30, 2011 1:55 am

prandaj e shkruajta qe tju bej per te qeshur dhe mos te jeni te merzitur......

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi


Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 37

Je shqiptar kur... Empty
MesazhTitulli: Re: Je shqiptar kur...   Je shqiptar kur... EmptySat Apr 30, 2011 1:56 am

Hahah eshte e pamundur te mos qeshesh me keto

Edhe eshte veshtire te kesh tipare shqiptare .

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety


Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

Je shqiptar kur... Empty
MesazhTitulli: Re: Je shqiptar kur...   Je shqiptar kur... EmptySat Apr 30, 2011 2:06 am

vertet prandaj jemi 100 %shqiptar apo jo???

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi


Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 37

Je shqiptar kur... Empty
MesazhTitulli: Re: Je shqiptar kur...   Je shqiptar kur... EmptySat Apr 30, 2011 2:17 am

Mace ti shtoj edhe une pak

- je shqiptar nese komshinjte e tu quhen shefqet dhe fiqirete.
- kur dikush i bie deres dhe ska njeri ne shtepi, ata shofin ne te
gjitha dritaret e shtepise per tu siguruar qe me te vertete ska njeri aty.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety


Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

Je shqiptar kur... Empty
MesazhTitulli: Re: Je shqiptar kur...   Je shqiptar kur... EmptySun May 01, 2011 12:10 am

Mondi shkruajti:
Mace ti shtoj edhe une pak

- je shqiptar nese komshinjte e tu quhen shefqet dhe fiqirete.
- kur dikush i bie deres dhe ska njeri ne shtepi, ata shofin ne te
gjitha dritaret e shtepise per tu siguruar qe me te vertete ska njeri aty.
KETA JANE SHQIPTARE AGJENT DO TU THOSHJA....

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel


Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 26

Je shqiptar kur... Empty
MesazhTitulli: Re: Je shqiptar kur...   Je shqiptar kur... EmptySat May 19, 2012 6:24 pm

AAAHHAAHAAAHAAH sa te medhenj jemi ne shqiptaret me then te drejten.

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content

Je shqiptar kur... Empty
MesazhTitulli: Re: Je shqiptar kur...   Je shqiptar kur... Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Je shqiptar kur...
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) ARGËTIM DHE ZBAVITJE (¯`♥´¯) :: HUMORI-
Kërce tek: