WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Pensionistët njoftohen përmes Facebook-ut dhe martohen

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

Pensionistët njoftohen përmes Facebook-ut dhe martohen Empty
MesazhTitulli: Pensionistët njoftohen përmes Facebook-ut dhe martohen   Pensionistët njoftohen përmes Facebook-ut dhe martohen EmptySun Dec 12, 2010 9:46 pm

Londër, 12 dhjetor - Njihen në Facebook, dashurohen e pastaj martohen. Asgjë e çuditshme, vetëm se së bashku kanë madje 159 vjet.

Asnjëherë nuk është vonë për dashuri, e as për ata përmes rrjetit social, siç është Facebook.

Barbara Moore (77) dhe Laurence Brocklesby (82) janë njohur përmes Facebook-ut, janë dashuruar dhe vendosën të kalojnë pjesën e mbetur të jetës së bashku. Barbara ka hapur profilin e saj në Facebook pas vdekjes së burrit, për të komunikuar më lehtë me anëtarët e rinj të familjes, derisa Laurence interesohej për Facebook në kërkim të pemës së familjes së tij.

Çifti ndoshta kurrë nuk do të njihej, nëse Laurence nuk do ta lëndonte dorën, derisa ishte i vetëm në shtëpi. Menjëherë e lajmëroi Barbaran, e cila e mori dhe e dërgoi në spital. Më vonë filluan të jetojnë së bashku, e pastaj edhe lidhjen e ligjëruan në zyrën civile, njoftojnë mediet britanike.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Pensionistët njoftohen përmes Facebook-ut dhe martohen Empty
MesazhTitulli: Re: Pensionistët njoftohen përmes Facebook-ut dhe martohen   Pensionistët njoftohen përmes Facebook-ut dhe martohen EmptySat May 19, 2012 6:13 pm

e paskan gjet zgjidhjen e duhur;epo jeta nuk kalohet vetem

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Pensionistët njoftohen përmes Facebook-ut dhe martohen
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) ARGËTIM DHE ZBAVITJE (¯`♥´¯) :: KURIOZITETE-
Kërce tek: