WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Pezullohet Bosnje-Hercegovina

Shko poshtë 
AutoriMesazh
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

Pezullohet Bosnje-Hercegovina Empty
MesazhTitulli: Pezullohet Bosnje-Hercegovina   Pezullohet Bosnje-Hercegovina EmptySun May 08, 2011 1:13 am

Bosnje-Hercegovina është pezulluar nga të gjitha aktivitetet e FIFA-s dhe UEFA-s për një periudhë të papërcaktuar. Vendimi është marrë pasi Asambleja e Përgjithshme e Federatës së futbollit të këtij vendi (FFBH/NSBiH) nuk përshtati statusin e saj sipas kërkesave të FIFA-s dhe UEFA-s. Komitetet ekzekutive të këtyre dy organizmave drejtues të futbollit i kishin lënë afat FFBH/NSBiH deri në datën 31 mars 2011 dhe paraditen e sotme kanë zyrtarizuar pezullimin.

Përfaqësueset dhe klubet e Bosnje-Hercegovinës nuk lejohen më të marrin pjesë në kompeticionet ndërkombëtare duke filluar që nga dita e sotme (1 prill 2011) deri në një njoftim tjetër të FIFA-s. Bosnje-Hercegovina ndodhet në grupin D së bashku me Shqipërinë. Pas këtij vendimi, të gjitha ndeshjet e luajtura deri tani nga Bosnja nuk do të merren në konsideratë. Gjithashtu edhe pikët e fituara ndaj kësaj kombëtareje do të ulen në renditjn e grupit D. Dy janë kombëtaret që do të kenë ulje pikësh nga ky vendim: Shqipëria do të ketë 1 pikë më pak në grup dhe Franca 3 pikë më pak.

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
 
Pezullohet Bosnje-Hercegovina
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) SPORTI DHE SPORTDASHËSIT (¯`♥´¯) :: ÇDO GJË RRETH SPORTIT-
Kërce tek: