WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 "Humb 11 kg brenda ditës"

Shko poshtë 
AutoriMesazh
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

"Humb 11 kg brenda ditës" Empty
MesazhTitulli: "Humb 11 kg brenda ditës"   "Humb 11 kg brenda ditës" EmptyMon May 09, 2011 2:25 am

Ka një mister rreth peshës së boksierëve profesionistë të cilët arrijnë të humbin dhe të rifitojnë peshën e tyre shumë thjeshtë brenda një kohe shumë të shkurtër.

Boksierët humbin disa kilogramë kur vjen dita e peshimit dhe i rifitojnë sërish ato ditën e ndeshjes.
Por, si është e mundur që George St. Pierre, kampion i UFC, humbi 11 kg të premten në darkë para ndeshjes dhe i rifitoi sërish të shtunën, ditën e ndeshjes së boksit.
“Eshtë një dietë proteinash dhe perimesh. Nuk stërvitet shumë në këto ditë dhe ajo që do të humbë është vetëm ujë. Është një humbje e përkohshme peshe dhe jo reale sepse ai nuk humb yndyrë. Këtë lloj diete nuk ia rekomandoj askujt sepse duhet të jesh i përgatitur për ta bërë”, tregon trajneri i tij.
“Pasi peshohet dhe shigjeta tregon 77 kg, i japim një pije të pasur me karbohidrate dhe do të ushqehet normalisht deri sa të arrijë sërish 88 kg”, shton trajneri.
Në shumë sporte, pesha e sportistëve ndryshon. Një lojtar basketbolli humb 1.5-2 kg gjatë një ndeshjeje, ndërsa një pilot i Formulës 1 është 4 kg më i lehtë pas përfundimit të një gare

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

"Humb 11 kg brenda ditës" Empty
MesazhTitulli: Re: "Humb 11 kg brenda ditës"   "Humb 11 kg brenda ditës" EmptySat May 19, 2012 5:40 pm

e vertet eshte,sa mir keta qe ew humbin edhe e fitojn peshen aq lehte

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
"Humb 11 kg brenda ditës"
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) ARGËTIM DHE ZBAVITJE (¯`♥´¯) :: KURIOZITETE-
Kërce tek: