WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 "Populli më gjumash në botë janë Francezët"

Shko poshtë 
AutoriMesazh
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

"Populli më gjumash në botë janë Francezët" Empty
MesazhTitulli: "Populli më gjumash në botë janë Francezët"   "Populli më gjumash në botë janë Francezët" EmptyMon May 09, 2011 2:27 am

Sipas një studimi më të fundit, populli më gjumash në botë është ai francez. Francezët kanë një mesatare gjumi prej 8.5 orësh në natë dhe kalojnë rreth dy orë në tavolinë gjatë ditës.

Meksika është vendi ku punohet më shumë (10 orë në ditë). Me punë kuptohet si puna e paguar ashtu edhe ajo që nuk paguhet (punët e shtëpisë).
Përsa i përket Evropës, Belgjika është vendi më punëtor, me 7 orë pune në ditë.

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

"Populli më gjumash në botë janë Francezët" Empty
MesazhTitulli: Re: "Populli më gjumash në botë janë Francezët"   "Populli më gjumash në botë janë Francezët" EmptySat May 19, 2012 5:39 pm

e bejn sikur keta jan me punetoret,jo se qenkan me gjumashet

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
"Populli më gjumash në botë janë Francezët"
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) ARGËTIM DHE ZBAVITJE (¯`♥´¯) :: KURIOZITETE-
Kërce tek: