WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Libri me i preferuar i femijerise!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

Libri me i preferuar i femijerise! Empty
MesazhTitulli: Libri me i preferuar i femijerise!   Libri me i preferuar i femijerise! EmptyMon May 09, 2011 2:37 am

Libri i pare qe kam lexuar ka qene "Arzana" ,dhe fliste per nje vajze te vogel qe qendiste flamujt me yje dhe shqiponje per partizanet.Dicka e tille nese s gaboj.Pastaj libra te tjere qe mbaj mend kane qene:

-"S'di,s'dua,s'mund"
-"Beni ecen vete"
-"Elefanti Dumbo"
-"Autostop"
-"Kozeta"
-"Aventurat e Tom Sojerit"
-"Meri Popins"
-"Nils Holgerson"
-"Udhetimet e Guliverit"
-"E bija e Montezumes"
-"2 vjet pushime"
-"Pipi çorapegjata"
-"Dhoma e vogel e librave"
-"Zemra" - Edmond de Amicis
-"Shpella e Pirateve"
etj etj etj

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

Libri me i preferuar i femijerise! Empty
MesazhTitulli: Re: Libri me i preferuar i femijerise!   Libri me i preferuar i femijerise! EmptyMon May 09, 2011 2:38 am

"Fitorja e perbashket"...ka qene liber gallate fare! Kalamoj qe bonin lufte lagjesh, pergatitje per beteje, spiunlliqe...sabotime ne lagjen kundershtare!

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

Libri me i preferuar i femijerise! Empty
MesazhTitulli: Re: Libri me i preferuar i femijerise!   Libri me i preferuar i femijerise! EmptyMon May 09, 2011 7:15 pm

Mace se ke lexuar ti "Gu Gu Pici Gu "

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

Libri me i preferuar i femijerise! Empty
MesazhTitulli: Re: Libri me i preferuar i femijerise!   Libri me i preferuar i femijerise! EmptyTue May 10, 2011 1:32 am

Mondi shkruajti:
Mace se ke lexuar ti "Gu Gu Pici Gu "
jo sme ka rene ne dore....

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
Sponsored content
Libri me i preferuar i femijerise! Empty
MesazhTitulli: Re: Libri me i preferuar i femijerise!   Libri me i preferuar i femijerise! Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Libri me i preferuar i femijerise!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) FORUMI KULTUROR (¯`♥´¯) :: LETËRSIA-
Kërce tek: