WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Aeroplani i shndërruar në restorant

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

Aeroplani i shndërruar në restorant  Empty
MesazhTitulli: Aeroplani i shndërruar në restorant    Aeroplani i shndërruar në restorant  EmptyMon May 09, 2011 11:11 pm

Aeroplani i shndërruar në restorant  2hqvvwh

Londër, 10 maj - Ka shumë restorante origjinale në botë, por me siguri nuk do të kishit menduar se mund të hani drekë në aeroplanin e shndërruar në restorant.
Ky restorant i pazakontë, i pari i këtij lloji në Britaninë e Madhe, është vendosur brenda aeroplanit Douglas DC6, dhe për gjithçka është meritor 35-vjeçari Tony Caunce. Ai së bashku me Mike Collinsin, i cili dikur fluturonte me këtë aeroplan, menduan këtë ide origjinale për të bërë restorant në aeroportin në Coventru, transmetojnë mediet britanike.
Klientët mund të kënaqen në zgjedhjen e gjerë të ushqimit dhe pijeve, ndërsa pronarët mund të jenë krenarë për çmimet e përballueshme. Restoranti është hapur para dy javëve dhe ka kapacitet për 40 mysafirë, të cilët kanë mundësi të hyjnë në kabinën e pilotit. Kamerierët mund t’i thirrin me shtypjen e thjeshtë të butonit, sikur kur thirrin stjuardesat.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Aeroplani i shndërruar në restorant  Empty
MesazhTitulli: Re: Aeroplani i shndërruar në restorant    Aeroplani i shndërruar në restorant  EmptySat May 19, 2012 5:38 pm

qenke zbulim i kohes se fundit mesa duket

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Aeroplani i shndërruar në restorant
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) ARGËTIM DHE ZBAVITJE (¯`♥´¯) :: KURIOZITETE-
Kërce tek: