WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Jetojme ne nje realitet te zbrazet!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

Jetojme ne nje realitet te zbrazet! Empty
MesazhTitulli: Jetojme ne nje realitet te zbrazet!   Jetojme ne nje realitet te zbrazet! EmptyWed May 11, 2011 7:26 am

Jetojme ne nje realitet krejtesisht infinit.

Cdo gje egziston ne nje numer infinit vendodhjesh, epokash, ngjyrash, formash, trajtash, permasash...ne menyra te ndryshme infinite.

Jetojme ne nje realitet te zbrazet!
Realiteti i asgjesise!

Ajo hapsira e boshllekut per mendimin tim qendron ne gjithesine e eksperiencave qe jetohen, keshtu sa here te ndodh qe te boshatisesh filxhanin e kafese ndjen kenaqesi.

Ne mund te kuptojme ate perqindje te realitetit qe arrijme te jetojme dhe ta numerojme ne eksperiencat qe kemi hedhur prapa kraheve. Cdo lloj gjendjeje mendore apo emocionale qe mund te arrish per nje moment, mund te quhet realitet, kjo per sa i perket te qenurit te vetedijshem per ndryshe se di cte them...

Realiteti na jep kujtime.

Dhe kush jam une, ti apo ai tjetri qe flasim per realitetin? Realiteti mund te spekullohet, diskutohet dhe debatohet ne miliona menyra te ndryshe, dhe serisht mund te perfundojme ne konkluzionin qe nuk dime aspak per te...

Universi ne te cilin dhe ne bejme pjese si njerezim, qe nuk i ngjan me shume se sa disa grimca rere, eshte aq masiv na ne nuk mund te nisim ta perceptojme...dhe jo me ta kuptojme.

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
 
Jetojme ne nje realitet te zbrazet!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MË PRANË NJËRI TJETRIT (¯`♥´¯) :: DASHURIA DHE ROMANCA :: TREGIME DASHURIE-
Kërce tek: