WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Vajza gjashtëvjeçare peshon 92 kilogramë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

Vajza gjashtëvjeçare peshon 92 kilogramë  Empty
MesazhTitulli: Vajza gjashtëvjeçare peshon 92 kilogramë    Vajza gjashtëvjeçare peshon 92 kilogramë  EmptyFri May 13, 2011 9:46 pm

Vajza gjashtëvjeçare peshon 92 kilogramë  R7ko0g

Vajza gjashtëvjeçare nga India, Suman Khatun, me siguri është fëmija më i rëndë në botë. E gjatë vetëm 105 centimetra ajo peshon 92 kilogramë. Për shkak të peshës së tepërt, mjekët janë të shqetësuar për shëndetin e saj dhe kanë frikë se ajo mund edhe të vdesë.

Brenda javës Suman ha 14 kilogramë oriz, tetë kilogramë patate, tetë kilogramë peshq dhe rreth 180 banane, ndërsa ha edhe shumë ëmbëlsira. Sasia e lartpërmendur e ushqimit mjafton për ta ushqyer tërë fshatin e saj.

Prindërit e saj 32 vjeçarja Beli Bibi dhe 38 vjeçari Jalal, thonë se janë të pafuqishëm dhe nuk mund t’ia ndalin vajzës ushqimin – pasi ha gjithçka gjen në shtëpi, madje Suman del tek fqinjët për të kërkuar ushqim

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Vajza gjashtëvjeçare peshon 92 kilogramë  Empty
MesazhTitulli: Re: Vajza gjashtëvjeçare peshon 92 kilogramë    Vajza gjashtëvjeçare peshon 92 kilogramë  EmptySat May 19, 2012 5:37 pm

po ku te jet 16 sa do jete?qyqa sa e shendoshe qe qenka,per moshen qe ka

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Vajza gjashtëvjeçare peshon 92 kilogramë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) ARGËTIM DHE ZBAVITJE (¯`♥´¯) :: KURIOZITETE-
Kërce tek: