WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Zyrtare: Kenny Dalglish nenshkruan kontrate 3 vjeqare me Liverpoolin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
DitTixX
Anëtar/e
Anëtar/e
DitTixX


Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/12/2010
Postime Postime : 189
Vendodhja Vendodhja : UnderGround !
Mosha Mosha : 30

Zyrtare: Kenny Dalglish nenshkruan kontrate 3 vjeqare me Liverpoolin Empty
MesazhTitulli: Zyrtare: Kenny Dalglish nenshkruan kontrate 3 vjeqare me Liverpoolin   Zyrtare: Kenny Dalglish nenshkruan kontrate 3 vjeqare me Liverpoolin EmptyFri May 13, 2011 9:47 pm

Fenway Sports Group dhe Liverpool FC sot kane konfirmuar se Kenny Dalglish eshte emeruar si menagjer i skuadres.
Dalglish ishte i caktuar qe te jete ne krye te Liverpoolit deri ne fund te stinorit, dhe tani ka nenshkuar kontrate 3 vjeqare. Edhe asisteni i tij, Steve Clarke ka nenshkruar kontrate 3 vjeqare.John Henry:'' Kenny eshte figure legjendare e Liverpoolit. Qe kur erdhi ne Janar ka treguar nje lidership te jashtezakonshem dhe ka bere me te miren per klubin.Ai e ka transformuar atmosferen ne klub.Askush tjeter nuk ka mundur te jap nje pergjigje si Kenny. Jam shume i lumtur qe kemi arritur marreveshje. Nuk na u desh te mendojme shume, sepse ai eshte njeriu i duhur per skuadren.'' Duke punuar afer me te , kam verejtur dashurine e tij ndaj klubit dhe deshiren e tij qe perkunder gjithqkaje skuadra te filloj se fituari serish. Ai ka nje lidhje unike me tifozet. Une jam shume i lumtur qe kam arritur marreveshje edhe me Steve Clarke, pasti kontributi i ti per Kennyn ka qene i madh keto muaj. 'Tom Werner:'' Ishte fantastike qe ne shijuam nje kohe te mire pas disa rezultateve te dopta. Kenny ka bere pune tmerresisht te mire dhe i ka bashkuar te gjithe ne klub. Ne kemi nje vizion te qarte te rruges se Liverpoolit dhe Kenny eshte ai i duhuri per ta quar skuadren perpara.John Henry shtoj:'' Ishte nje kohe eksituese ne historine e klubit. Emerimi i Ian Ayre dhe Damien Comolli dhe tani i Kennyt tregon nje force te madhe te stafit ne kub.Kenny Dalglish:'' Kam thene qe kur erdha ne Janar, se jam i lumtur qe ta udheheq ekipin deri ne fund te stinorit. Tani pronaret kane vendosur qe te me emerojne mua dhe kjo eshte fantastike per mua dhe Steve Clarke qe i nenshkruam keto kontrata. Te dy John Henry the Tom Werner menduan se ne jemi me te duhurit per ta quar klubin perpara. Ata qe te dy jane fitues, dhe e dine qe tifozet duan nje Liverpool fitues. Ky eshte nje klub unik dhe jam i lumtur qe do te kemi mundesine te ndertojme diqka speciale perseri.'' Dua te pershendes lojtaret qe ishin fantastike dhe te gjithe ne klub qe me mirepriten kur erdha ne Janar.'' Dua ta lavderoj edhe Steve Clarke sepse ai ishte shume i rendesishem ne rrugen tone. Lojtaret po kenaqen ne seancat stervitore e kuptojne rendesine e tyre ne lojerat aktuale, dhe kemi dhene nje pergjigje te shkelqyer.''
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.eja-ti.albanianforum.net
 
Zyrtare: Kenny Dalglish nenshkruan kontrate 3 vjeqare me Liverpoolin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) SPORTI DHE SPORTDASHËSIT (¯`♥´¯) :: FUTBOLL-
Kërce tek: