WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Ronaldo show në “El Madrigal

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi


Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 37

Ronaldo show në “El Madrigal Empty
MesazhTitulli: Ronaldo show në “El Madrigal   Ronaldo show në “El Madrigal EmptyTue May 17, 2011 12:41 am

Portugezi ka shënuar dy gola në fitoren 3-1 të Realit kundër Vilarealit

Sulmuesi portugez shënoi mbrëmë dy gola me goditje të lira duke shkuar në kuotën e 52 golave këtë sezon. Goli tjetër i Realit u shënua nga Marcelo dhe zhvlerësoi golin e shënuar nga Cani në pjesën e dytë teksa Real Madridi mundi Vilarealin 3 1 mbrëmë në kampionat dhe e la skuadrën e Vilarealit pa kualifikim automatik në Ligën e Kampioneve.

Miqtë ishin ata që e kontrolluan ndeshjen fillimisht, por ishin vendasit që e çuan të parët topin në rrjetë, ndonëse më kot. Marko Ruben shënoi duke përfituar nga pakujdesia e Kasiljas, por goli i tij u konsiderua në pozicion jashtë loje. Goli i parë u shënua në minutën e 17-të kur Reali kundërsulmoi me shpejtësi me Kakanë, që pason për Marcelon, i cili iu drejtua portës dhe e dërgoi topin mbi Diego Lopez.

Kristiano Ronaldo dyfishoi katër minuta më vonë me një gjuajtje të lirë nga 25 metra në trekëndëshin e majtë. Vilareali nuk humbi kohë dhe në minutën e 51-të shënoi golin e vetëm me anë të Cani, që merr një pasim nga Gaspar. Pjesa e dytë vazhdoi e fortë për të dyja skuadrat dhe me raste në të dyja portat.

Diego Lopez i mohoi Ronaldos një gol pasi e devijoi topin në krah të djathtë. CR7 megjithatë shënoi golin e 52-të të sezonit dhe të 38-tin në kampionat vetëm disa sekonda para se të mbyllej ndeshja.

Ronaldo gjuan fuqishëm nga gjuajtja e lirë, nga 30 metra larg, duke e çuar topin në trekëndëshin e portës së Diego Lopez. Vilareali do të përballet tani me raundin kualifikues në Champions para se të shkojë në fazën e grupeve sezonin që vjen.

Ronaldo barazon legjendën Sançez

Sulmuesi i Real Madridit, Kristiano Ronaldo, ka barazuar rekordin e golave në Primrra Divizion kur shënoi dje golin e 37-të dhe të 38-të të sezonit kundër Vilarealit. Lojtari portugez ka thyer këtë rekord kur shënoi në minutën e 22-të në “Madrigal”, gol që u pasua nga një tjetër në pjesën e dytë.

Ky gol i dytë barazoi rekordin e mbajtur nga ish-sulmuesi i Realit të Madridit, Hugo Sançez (1989/90) dhe ish-sulmuesi i Atletik Bilbaos, Telmo Zarraonandia, i njohur si Zarra (1950/51). Ai ka shënuar deri tani 52 gola këtë sezon, përfshirë shtatë në Kupën e Spanjës dhe gjashtë në Ligën e Kampioneve. Këto dy gola sjellin edhe barazimin në kuotën e 52 golave mes Lionel Mesit dhe Ronaldos.

Madrilenët kanë fituar me rezultatin 2-1 kundër skuadrës së Herkules

Atletiko e Madridit siguron Ligën e Europës


Atletiko e Madridit i ka bërë një dhuratë trajnerit Kike Sançez Flores në javën e parafundit të kampionatit spanjoll me fitoren 2-1 të marrë kundër skuadrës së Herkulesit. Në fakt, në ditët e kaluara, trajneri spanjoll ka bërë të ditur se do të largohet nga madrilenët në fundin e këtij sezoni, dhe ka dashur t’i përshëndesë me një fitore tifozët e ekipit në ndeshjen e tij të fundit në “Vinsente Kalderon”.

Lojtarët ia kanë plotësuar dëshirën duke marrë një fitore të rëndësishme kundër skuadrës së Herkulesit, që i ka siguruar Atletikos një vend në fazën eliminatore të edicionit të ardhshëm në Ligën e Europës. Kompeticion ky që është fituar nga Atletiko e Madridit sezonin e kaluar.

Vendasit kanë arritur ta zhbllokojnë rezultatin që në minutën e parë me anë të Dominguez. Në pjesën e dytë miqtë kanë barazuar me Trezege në minutën e 67 të, por Atletiko ka reaguar menjëherë duke rimarrë avantazhin katër minuta më vonë me Rejes. Kjo humbje ka shkaktuar edhe rënien nga kategoria të skuadrës së Herkules.

Në ndeshjet e tjera, Levante ka siguruar qëndrimin në Primera Divizion pas barazimit 0-0 me Valencian, që nga ana e saj ka siguruar kualifikimin direkt në Champions. Getafe dhe Zaragoza, që luftojnë për mbijetesë, kanë marrë respektivisht nga një fitore kundër Osasunës dhe Espanjolit me rezultatin e njëjtë 1-0.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
 
Ronaldo show në “El Madrigal
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) SPORTI DHE SPORTDASHËSIT (¯`♥´¯) :: FUTBOLL-
Kërce tek: