WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 PDSH filloi fushatën nga Kondova

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

PDSH filloi fushatën nga Kondova Empty
MesazhTitulli: PDSH filloi fushatën nga Kondova   PDSH filloi fushatën nga Kondova EmptyTue May 17, 2011 12:52 am

Shkup, 17 maj - Me moton “Hajdeni me ne”, partia më e madhe opozitare, Partia Demokratike Shqiptare, tubimin e saj promovues e ka filluar në fshatin Kondovë.

Përveç anëtarëve dhe simpatizantëve të kësaj partie, në tubimin e parë parazgjedhorë ishte edhe kryesia e kësaj partie, e kryesuar nga lideri i PDSH-së, Menduh Thaçi.

Siç transmeton e përditshmja në gjuhën shqipe “Koha” e Shkupit, në fjalimin e tij përpara banorëve të Kondovës lideri i Menduh Thaçi,ka kërkuar votën e qytetarëve për partinë e tij pasi që, siç tha ai, vetëm në këtë mënyrë mund të ndalet diskriminimi i shqiptarëve i cili është evident nga garnitura aktuale e kryesuar nga koalicioni VMRO-BDI.

“ Votoni kundër degradimit të shqiptarëve, që ndodh tri vitet e fundit. Duke votuar PDSH-në votoni për të drejtat e shqiptarëve.

Sytë e shqiptarëve nga Kosova dhe Shqipëria janë të drejtuar kah PDSH-ja, ajo të luftojë kundër degradimit të shqiptarëve që po duket në shpërndarjen e parave nga Buxheti, gjatë ndërtimit të kishave. Ky degradim do të ndalet më 5 qershor", tha Thaçi.

Ai më tej potencoi se shtylla e interesave të shqiptarëve janë Shkupi dhe Kumanova, për të shtuar se partia në pushtet BDI e ka ulur çmimin e shqiptarëve si popull dhe kjo, tha Thaçi, ka kontribuar në degradimin e tyre nga maqedonasit. Ai tha se e tërë aleanca kuq-e zi do të votojë kundër kësaj qeverie.

PDSH i prezantoi edhe kandidatët në njësinë e parë zgjedhore. Bartësi i listës Bekim Fazliu tha se në shtet sundon diskriminim ndaj shqiptarëve.

Ai më tej shtoi se Kondova nga ku po fillojnë do të jap kontributin maksimal për suksesin e PDSH-së në zgjedhje.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
 
PDSH filloi fushatën nga Kondova
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MEDIA DHE POLITIKA (¯`♥´¯) :: POLITIKA MBARSHQIPTARE :: :: LAJME NGA MAQEDONIA-
Kërce tek: