WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Tevez lojtar i Interit?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

Tevez lojtar i Interit?  Empty
MesazhTitulli: Tevez lojtar i Interit?    Tevez lojtar i Interit?  EmptySat May 21, 2011 1:45 am

Carlos Tevez është i gatshëm që ta veshë fanellën e Interit dhe të largohet nga Manchester City, me marrëveshjen e cila tashmë është arritur mes lojtarit dhe klubit zi-kaltër.

Sipas Italiah24, burimet e të cilës janë pranë Massimo Morattit, thonë se Tevez do të nënshkruajë një kontratë katërvjeçare me Nerazzurët me përfitime prej 7 milionë euro në sezon.

Marrëveshja do të zyrtarizohet së shpejti dhe shuma e transferimit besohet të jetë 30 milionë euro duke përfshirë këtu edhe bonuset në një klauzolë në kontratën e Mario Balotellit.

Ishte thënë se edhe Juventusi, Real Madridi dhe Barcelona janë përfshirë në luftë për firmën e Tevez, mirëpo Moratti ka vepruar nën hije ditëve të fundit dhe është shumë pranë finalizimit të goditjes së parë të madhe për verën e ardhshme.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
 
Tevez lojtar i Interit?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) SPORTI DHE SPORTDASHËSIT (¯`♥´¯) :: FUTBOLL-
Kërce tek: