WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Wenger: Ferguson më i miri

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

Wenger: Ferguson më i miri  Empty
MesazhTitulli: Wenger: Ferguson më i miri    Wenger: Ferguson më i miri  EmptySat May 21, 2011 1:45 am

Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger, ka pranuar se rivali i tij i përbetuar, Sir Alex Ferguson meriton të jetë menaxheri më i mirë i vitit pas titullit të fituar me Manchester Unitedin.

“Manchester United është në finale të Ligës së Kampionëve dhe ka fituar titullin. Vetëm Ferguson qëndron prapa kësaj. Nga ajo që kam parë në tri javët e fundit, nuk ekziston moment më i mirë për ta mposhtur Barcelonën. Ata duken në formë si fizike ashtu dhe teknike. Unë mendoj se Manchester United ka gjasa të mira”.

“Wembley do të jetë avantazh. Ne e dimë se Barcelona do ta ketë 70% të kohës topin në këmbë dhe United duhet të tentojë që të jetë efektiv për atë kohë sa do ta ketë topin në pronësi. Kam një ndjesi instinktive që United do ta ndryshojë komplet stilin. Mendoj se ata do të luajnë me një mesfushë më të ashpër, më të drejtpërdrejtë se sa në Romë. Kjo do të thotë se Hernandez mund të luajë duke qarkulluar në terren për të pritur momentin dhe për t’u nisur në vrap”, ka thënë Wenger.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
 
Wenger: Ferguson më i miri
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) SPORTI DHE SPORTDASHËSIT (¯`♥´¯) :: FUTBOLL-
Kërce tek: