WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Plaka sllovene ia fali një të huaji 500 euro, ndërsa ai “ia ktheu” një milion

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

Plaka sllovene ia fali një të huaji 500 euro, ndërsa ai “ia ktheu” një milion  Empty
MesazhTitulli: Plaka sllovene ia fali një të huaji 500 euro, ndërsa ai “ia ktheu” një milion    Plaka sllovene ia fali një të huaji 500 euro, ndërsa ai “ia ktheu” një milion  EmptySat May 21, 2011 1:47 am

Slavka Jerman (56) nga Sllovenia i erdhi gjynah për motoristin të cilin policia e kishte dënuar 500 euro dhe ia dhuroi paratë. Si garanci se do t’ia kthente paratë, motoristi ia dha kartëmonedhën e zhubrosur prej një milion dinarë.

Gruaja e “hëngri foren” e motoristit se kishte nevojë urgjente për paratë që ta paguante dënimin sepse policia po e priste në rrugë. Gruaja naive ia dhuroi burri pesë kartëmonedha nga 100 euro, ndërsa ai ia ktheu një kartëmonedhë të vjetër.

Motoristi i tha se ato ishin para të Francës me vlerë prej 800 euro, njofton televizioni slloven.

“Isha duke u ngutur, ndërsa kartëmonedha ishte e zhubrosur. M’u duk e dyshimtë, por më vonë e kuptova mashtrimin”, tha viktima. Motoristi nuk e hoqi helmetën kështu që gruaja nuk pati shumë dëshmi për t’i treguar policisë. Nuk e mbajti mend as regjistrimin.

“Eurot Franceze” që i mori ishte vetëm një kartëmonedhë prej një milion dinarë e kohës së hiperinfalcionit në Jugosllavi.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Plaka sllovene ia fali një të huaji 500 euro, ndërsa ai “ia ktheu” një milion  Empty
MesazhTitulli: Re: Plaka sllovene ia fali një të huaji 500 euro, ndërsa ai “ia ktheu” një milion    Plaka sllovene ia fali një të huaji 500 euro, ndërsa ai “ia ktheu” një milion  EmptySat May 19, 2012 5:34 pm

i paska kthe nderin ai i huaji,ia paska dyfishu;jan te rrall njerezit si puna e ketij te huajit

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Plaka sllovene ia fali një të huaji 500 euro, ndërsa ai “ia ktheu” një milion
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) ARGËTIM DHE ZBAVITJE (¯`♥´¯) :: KURIOZITETE-
Kërce tek: