WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Policia spanjolle arreston 21 serbë, anëtarë të një bande

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

Policia spanjolle arreston 21 serbë, anëtarë të një bande Empty
MesazhTitulli: Policia spanjolle arreston 21 serbë, anëtarë të një bande   Policia spanjolle arreston 21 serbë, anëtarë të një bande EmptySat May 21, 2011 8:20 pm

Madrid, 21 maj - Policia e Spanjës ka arrestuar 29 persona të dyshuar si kriminelë, të nacionalitetit serbë, duke i akuzuar ata për plaçkitje në Spanjë, Francë dhe Portugali.

Në një deklaratë të policisë thuhet se ata iu kanë konfiskuar katër kilogram bizhuteri ari, dy shufra ari dhe 70.000 euro në para të gatshme, si dhe veshje e telefona celularë, raporton agjencia AFP.

Sipas policisë, banda ka përdorur gratë dhe fëmijët për të kryer më shumë se 100 plaçkitje të shtëpive, dhe nganjëherë ata janë "kërcënuar për therjen e viktimave në qoftë se nuk iu dorëzojnë gjërat me vlerë.

Banda u nda në katër grupe, njëri prej të cilëve ka vepruar në jug të Spanjës, e dyta në rajon bask, në veri të Spanjës dhe Francës jugore, i treti ishte në një qytet lindor të Spanjës dhe një në Portugali

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Policia spanjolle arreston 21 serbë, anëtarë të një bande Empty
MesazhTitulli: Re: Policia spanjolle arreston 21 serbë, anëtarë të një bande   Policia spanjolle arreston 21 serbë, anëtarë të një bande EmptyFri Jun 08, 2012 8:44 pm

sa mire e meritojhn serbet;dhe shpresoj qe gjith jeten e tyre ta kalojhn te fshehur pas atyre hekurave

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Policia spanjolle arreston 21 serbë, anëtarë të një bande
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MEDIA DHE POLITIKA (¯`♥´¯) :: LAJME NGA BOTA-
Kërce tek: