WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Sa shume mendime ??

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

Sa shume mendime ?? Empty
MesazhTitulli: Sa shume mendime ??   Sa shume mendime ?? EmptySat May 21, 2011 9:24 pm

Jam ulur përballe dritares, jashtë filloi te bie shi, kam menduar shume për ty këto dite dhe mund te them qe me mungon shume.
Sa shume mendime me vijnë ne koke dhe sillen rrotull, është kujtimi yt. Shpesh me duket se do hysh ne dere me buzëqeshjen tende si te mos kishe ikur kurrë.
Por ky iluzion ikën aq shpejt ashtu siç dhe vjen dhe kthehem ne realitet, nuk je këtu dhe nuk do jesh me.
Faji dhe pendimi me ndjekin. Perse , perse nuk te thashë sa shume qe te doja?
Sot je shume larg meje, dëshiroj shume te merrja dorën tende dhe te ulesha bashke me ty, pa thënë asnjë fjale me goje dhe te thosha gjithçka me zemër.
Ne fakt me jep ankth kjo largësi, po te mundja ne këtë moment do isha ne krahun tënd, te te thosha qe je shume e rëndësishme për mua dhe qe te adhuroj.
E di se pse nuk ta kam thëne asnjëherë? Përgjigja është e thjeshte, sepse mendoja se ndoshta fjalët ishin tepër.
Po vuaj shume qe nga ikja jote, me dhemb ne shpirt qe nuk jam afër teje dhe për me shume sepse nuk te thashë kurrë atë se sa te doja prandaj dhe sot po e shkruaj këtë letër.
Kam nevoje te qaj , te shfryj,sepse nqns vazhdoj qe para te tjerëve te dukem sikur jam mire, sikur asgjë nuk me preokupon,trishtimi qe me hap një boshllëk gjithmonë e me te thelle ne shpirtin tim do me shkatërroj.
Perse nuk kthehesh tani? Kam nevoje për ty për te vazhduar te jetoj.
Do isha shume i lumtur po te mund te shihja çdo dite pasqyrimin tim ne sytë e tu ,te dëgjoja zërin tënd qe te shqiptonte emrin tim, te thithja ajrin qe thith ti, vetëm me këto do ndihesha mire dhe te siguroj qe do ndihesha i lumtur.
Nqse e lexon këtë letër , do ta shohësh se çdo fjale e shkruar ne te është një lot dhe një frymëmarrje dashurie për ty(mgjse e di qe nuk ke për ta lexuar kurre).
Sa mire do ishte sikur ta kisha shkruar me pare këtë letër sepse, nuk do ikje pa e ditur sa te doja

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

Sa shume mendime ?? Empty
MesazhTitulli: Re: Sa shume mendime ??   Sa shume mendime ?? EmptySun May 22, 2011 1:09 am

JANE FJALE QE ME GUXIM NUK KAM TE TI THEM...JANE NDJENJA QE ME PO SHUHEN....POR JANE DHE CASTE QE ME MUNGON...DHE ATY...DHE ATY ME VIJNE TE GJITHA NE MEND....
JANE MOMENTE TE VESHTIRA QE SHUME HERE TE KAM PASUR TY TRUPROJE KAQ VJET...POR TANI VETEM NJE TELEFONATE NUK HARIN TE MBUSHE BOSHLLEKUN QE ME KA LENE PRANISHMERIJA JOTE NE JETEN TIME....
TE GJITHA KANE MBARUAR ..TE GJITHA ME ..DHE PER TE QENE ME BASHKE NUK MUNDEM DOT ....
SHKATEROVA GJITHCKA QE TE PERKISTE DHE BASHKE ME TO DHE MUA...POR NDERKOHE HARROVA TE SHKATEROJA DHE KUJTIMET TONA....NDJENJAT QE NA LIDHEN PER KAQ VJET...
NUK DUA ME ASGJE NGA TY...VETEM shkruaj PER ATO QE ME MUNGOJNE KUR NUK KAM ME FORCE TE LUFTOJ....KUR NUK KAM ME FORCE TE THEM VAZHDOJ....SEPSE THJESHT NUK PO VAZHDOJ....JAM NE NJE PIKE AKOMA....ATY KU ISHA KUR TE THASHE IKE....
AKOMA GJEJ FORCEN TE TE SBOJ DHE TE TE LARGOJ NGA VETJA...POR AKOMA NUK KAM GJETUR FORCEN TE LARGOHEM UNE NGA TY...TE TE SHUAJ GJITHMONE NGA ZEMRA...
BESOJA DERI TANI QE PO...JA KISHA ARITUR QELLIMIT DHE ME KISHA SJELLE EKUJLIBRIN NE VETEN TIME DHE NE MARDHENJEN TONE...POR JE GJITHMONE ATY ...DHE UNE VESHTIRESOHEM SHUME HERE TE SHIKOJ PERPARA......
THJESHT ATO QE NUK MUNDEM DOT TE TE THEM I shkruaj KETU.

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
Laksi
V.I.P
V.I.P
Laksi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 06/11/2011
Postime Postime : 1088
Vendodhja Vendodhja : Në brendësi të Lëkurës sate
Mosha Mosha : 36

Sa shume mendime ?? Empty
MesazhTitulli: Re: Sa shume mendime ??   Sa shume mendime ?? EmptySat Nov 26, 2011 6:04 am

Shume e bukur Mondush...Te Lumt
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Sa shume mendime ?? Empty
MesazhTitulli: Re: Sa shume mendime ??   Sa shume mendime ?? EmptyFri Jun 08, 2012 8:58 pm

shum e bukur sweety bravo;nice fare ishte

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Sa shume mendime ?? Empty
MesazhTitulli: Re: Sa shume mendime ??   Sa shume mendime ?? Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Sa shume mendime ??
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MË PRANË NJËRI TJETRIT (¯`♥´¯) :: DASHURIA DHE ROMANCA :: TREGIME DASHURIE-
Kërce tek: