WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Qëndroi “pip” në maje të shtyllës mbi 35 orë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

Qëndroi “pip” në maje të shtyllës mbi 35 orë  Empty
MesazhTitulli: Qëndroi “pip” në maje të shtyllës mbi 35 orë    Qëndroi “pip” në maje të shtyllës mbi 35 orë  EmptyMon May 23, 2011 1:34 am

Izraeliti Hezi Dayan, u bë i famshëm kur qëndroi 66 orë në një bllok të madh akulli, tash ai ka thyer edhe një rekord tjetër. Në aksionin e tij të ri, Hezi pa ushqim dhe pa ujë qëndroi më shumë se 35 orë në majën e një shtylle të ngushtë e të lartë nëntë kate e cila ishte vendosur në Tel Aviv.

Iluzionisti amerikan David Blaine mbante rekordin për qëndrimin në maje të kullës me 35 orë në New York më 2002, duke vendosur atëbotë rekordin të cilin tash Hezi e ka thyer.

Izraeliti është ngjitur në maje të shtyllës me vinç dhe derisa qëndronte në maje të saj, as nuk ka pirë e as nuk ka ngrënë asgjë.

Kur theu rekordin e rezistencës, ai u hodh në kutitë e kartonit të cilat ishin vendosur nën kullë dhe me këtë i dha fund përpjekjes së tij mbinjerëzore. “Ishte shumë e vështirë. Por dëshiroj të them vetëm një gjë – asgjë nuk është më i fortë se vullneti i njeriut”, tha Hezi Dayan.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Qëndroi “pip” në maje të shtyllës mbi 35 orë  Empty
MesazhTitulli: Re: Qëndroi “pip” në maje të shtyllës mbi 35 orë    Qëndroi “pip” në maje të shtyllës mbi 35 orë  EmptySat May 19, 2012 5:33 pm

te isha un as per 35 min.sdo qendroja,jo me per 35 ore

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Qëndroi “pip” në maje të shtyllës mbi 35 orë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) ARGËTIM DHE ZBAVITJE (¯`♥´¯) :: KURIOZITETE-
Kërce tek: