WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Brusha e dhëmbëve që nuk ka nevojë për pastë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

Brusha e dhëmbëve që nuk ka nevojë për pastë Empty
MesazhTitulli: Brusha e dhëmbëve që nuk ka nevojë për pastë   Brusha e dhëmbëve që nuk ka nevojë për pastë EmptyMon May 23, 2011 1:34 am

Kompania japoneze “Yumeshokunin” lansoi një brushë dhëmbësh, efikase në mbajtjen e hixhienës së dhëmbëve dhe gojës e cila mund të përdoret pa pasur nevojë fare për pastë dhëmbësh.

Fijet e brushës, të quajtura “misoka” janë të lyera me nanomateriale falë të cilave pasta është e tepërt, ndërsa nuk është e detyrueshme as higjiena shtesë e gojës gjatë ditës, pasi mjafton vetëm procedura e larjes së dhëmbëve në mëngjes.

Autorët e brushës thonë se “misoka” jo vetëm se pastron dhëmbët por mbron edhe dhëmbët nga kariesi.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Brusha e dhëmbëve që nuk ka nevojë për pastë Empty
MesazhTitulli: Re: Brusha e dhëmbëve që nuk ka nevojë për pastë   Brusha e dhëmbëve që nuk ka nevojë për pastë EmptySat May 19, 2012 5:32 pm

sa mir te kesh nje pal dhembe te tilla

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Brusha e dhëmbëve që nuk ka nevojë për pastë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) ARGËTIM DHE ZBAVITJE (¯`♥´¯) :: KURIOZITETE-
Kërce tek: