WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Samanta përjashtohet nga “Top Festi”

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

Samanta përjashtohet nga “Top Festi”  Empty
MesazhTitulli: Samanta përjashtohet nga “Top Festi”    Samanta përjashtohet nga “Top Festi”  EmptyMon May 23, 2011 1:38 am

Samanta përjashtohet nga “Top Festi”  Axr4o

Këngëtarja simpatike, Samanta Karavella e cila ishte favorite të merrte një çmim të rëndësishëm në edicion e tetë të “Top Fest”-it, është përjashtuar nga kjo garë.

Sipas burimeve të “Bluetooth”, Samanta nuk ka kryer obligimet financiare që ka pasur borxh ndaj këngëtarit Big Basta i cili është autor i këngës së dhe kjo gjë duket se e ka revoltuar shumë Bigun.

Ai është autori i të gjitha pjesëve përbërëse të këngës, duke filluar nga muzika për të përfunduar tek teksti. Pikërisht me të drejtën që i jep kjo autorësi, Bigu ka dorëzuar pranë drejtuesve të festivalit një shkresë ligjore, përmes së cilës Samantës i ndalohet interpretimi i këngës pa kryer pagesën për të.

Këngëtarja e suksesshme është nën menaxhimin e studios së reperit Big Basta që nga viti që lëmë pas, dhe ky ngërç në marrëdhëniet e tyre na lë të kuptojmë se gjithçka do të ndërpritet këtu, raporton “Bluetooth”.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

Samanta përjashtohet nga “Top Festi”  Empty
MesazhTitulli: Re: Samanta përjashtohet nga “Top Festi”    Samanta përjashtohet nga “Top Festi”  EmptySat Jun 04, 2011 1:48 am

me vjen keq per samanten..kenga e saj ishte fantastike -femer fatale...

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
 
Samanta përjashtohet nga “Top Festi”
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MË PRANË NJËRI TJETRIT (¯`♥´¯) :: PORTALI I FORUMIT-
Kërce tek: