WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Berisha: Sistem elektronik numërimi

Shko poshtë 
AutoriMesazh
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

Berisha: Sistem elektronik numërimi  Empty
MesazhTitulli: Berisha: Sistem elektronik numërimi    Berisha: Sistem elektronik numërimi  EmptyMon Jun 20, 2011 1:27 am

Kryeministri Sali Berisha deklaron në mbledhjen e grupit kuvendor demokrat se numërimi elektronik do të jetë zgjidhja e duhur në Shqipëri.
"Mbetem i bindur se numerimi elektronik do të ishte përgjigjja më e shkëlqyer. Tani është momenti i duhur për futjen e këtij sistemi, dhe jo 4 ose 5 vite më parë kur shpërndarja e internetit ishte më e limituar", tha Berisha.

Kreu i qeverisë theksoi se kabineti është i gatshëm të vendosë sistemin më të sigurt elektronik që ekziston në ndonjë vend në të 4700 qendrat e votimit. Sipas Berishës ky sistem do të bëjë të mundur që në procesin e votimit të marrin pjesë edhe emigrantët shqiptarë nëpër botë.

Berisha ftoi opozitën që të bëjë amendimet e saj në kuadër të reformës elektorale, t'i dërgojë ato në Komisionin e Venecias dhe te OSBE-ODIHR, duke premtuar me pas votimin e tyre në parlament.

Në fjalën e tij Berisha shprehu ngushëllimet për ndarjen nga jeta të deputetes Nekibe Kelmendi dhe ftoi te pranishmit të mbanin një minutë heshtje në nderim të saj.Berisha: Sistem elektronik numërimi  BERISHA-GRUPIPD

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
 
Berisha: Sistem elektronik numërimi
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MEDIA DHE POLITIKA (¯`♥´¯) :: POLITIKA MBARSHQIPTARE :: :: LAJME NGA SHQIPËRIA-
Kërce tek: