WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Zgjedhjet, BE, sot ultimatumi ndaj Tiranës

Shko poshtë 
AutoriMesazh
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

Zgjedhjet, BE, sot ultimatumi ndaj Tiranës  Empty
MesazhTitulli: Zgjedhjet, BE, sot ultimatumi ndaj Tiranës    Zgjedhjet, BE, sot ultimatumi ndaj Tiranës  EmptyMon Jun 20, 2011 1:27 am


Rritet në një shkallë më të lartë alarmi i Bashkimit Europian mbi situatën aktuale paszgjedhore në Shqipëri. Sot, ministrat e Jashtëm të 27 vendeve të BE-së diskutojnë në Luksemburg, krizën shqiptare dhe pas saj do të hartohet një deklaratë e posaçme.
Sipas gazetes "Shqip", Këshilli i Ministrave të Jashtëm do të shqyrtojë situatën në Shqipëri, në veçanti procesin zgjedhor, i cili po vëzhgohet nga afër.

Këshilli pritet që t’u bëjë thirrje liderëve politikë të mbështesin përfundimin e procesit në mënyrë të qetë, konstruktive dhe në fokus duhet të kenë të ardhmen europiane. Këshilli po pret gjithashtu që autoritetet të ndjekin hapat e duhura në axhendën e reformës për të arritur standardet e kërkuara për integrimin në BE. Do të vazhdojë angazhimi i BE-së për të ndihmuar Shqipërinë në këtë drejtim.

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
 
Zgjedhjet, BE, sot ultimatumi ndaj Tiranës
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MEDIA DHE POLITIKA (¯`♥´¯) :: POLITIKA MBARSHQIPTARE :: :: LAJME NGA SHQIPËRIA-
Kërce tek: