WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Gjyshja 74-vjeç, plot muskuj!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
@Nora@
Bordidrejtues
Bordidrejtues
@Nora@

Anëtarësuar Anëtarësuar : 31/01/2011
Postime Postime : 443
Vendodhja Vendodhja : Diku Larg

Gjyshja 74-vjeç, plot muskuj! Empty
MesazhTitulli: Gjyshja 74-vjeç, plot muskuj!   Gjyshja 74-vjeç, plot muskuj! EmptyMon Jun 20, 2011 10:53 am

Ajo mund të jetë gjyshe, por mos e quani të moshuar.

Ernestine Shepherd 74 vjeç nga Baltimore është kurorëzuar nga Libri i rekordeve Guinness si femra më e vjetër që konkuron për badibillding.

Ajo u shpreh për Washington Post: “Mosha nuk është asgjë veçse një numër.”

Zonja Shepherd ngrihet çdo ditë në orën 3 të mëngjesit për të medituar dhe më pas vrapon 10 milje përpara drekës.

Ajo ha vetëm oriz të kafenjtë, gjoks pule dhe perime dhe pi të bardhë veze tri herë në ditë. 74 vjeçarja shprehet se nuk ka dëshirë për ëmbëlsira.

Gjatë ditës Ernestine jep mësime fitnesi. Për të pasur sa më shumë kohë për vrap Collin, i shoqi 54 vjeç gatuan dhe bën punët e shtëpisë për të.

Me motivimin dhe vullnetin e paparë 74-vjeçarja plot muskuj, që vetëm gjyshe s’mund të quhet, është bërë shembull për shumë njerëz që përpiqen të arrijnë një formën e duhur trupore.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Gjyshja 74-vjeç, plot muskuj!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) SPORTI DHE SPORTDASHËSIT (¯`♥´¯) :: SPORTE TJERA-
Kërce tek: