WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Hoxhaj paralajmëron të fuqishmit: Rrezik nga ndarja!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

Hoxhaj paralajmëron të fuqishmit: Rrezik nga ndarja! Empty
MesazhTitulli: Hoxhaj paralajmëron të fuqishmit: Rrezik nga ndarja!   Hoxhaj paralajmëron të fuqishmit: Rrezik nga ndarja! EmptyThu Aug 04, 2011 8:53 pm

Prishtinë, 4 gusht - Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj ka bërë një paralajmërim për rrezikun që i kanoset vendit, tendenca e ndarjes së shtetit. Në një intervistë për agjencinë britanike të lajmeve Reuters, Hoxhaj ka thënë se nëse nuk ka reagim dhe presion ndërkombëtar ndaj Serbisë, ndarja edhe mund të ndodhë.“Rreziku është shumë real dhe kjo mund të ndodhë. Kjo varet nga reagimi i fuqive të mëdha lidhur me situatën në veri. Varet nga ajo se si NATO-ja do të mbështesë prezencën e KFOR-it në pjesën veriore”, ka thënë Hoxhaj.

Ai ka shtuar se kjo varet gjithashtu nga ajo se sa do të ketë presion diplomatik ndërkombëtar mbi Beogradin. “Nëse nuk ka presion, realiteti është se ndarja e Kosovës do të ndodhë”.

Por, megjithëkëtë, si transmeton Indeksonline, Hoxhaj ka shtuar se ndarja eventuale e Kosovës do të hape të ashtuquajturën Kuti e Pandorës, me mundësinë e përhapjes së dhunës në shkallë të paimagjinueshme në krejt rajonin.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
 
Hoxhaj paralajmëron të fuqishmit: Rrezik nga ndarja!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MEDIA DHE POLITIKA (¯`♥´¯) :: POLITIKA MBARSHQIPTARE :: :: LAJME NGA KOSOVA-
Kërce tek: