WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Tragjedi në Mat, ekzekutohet familja

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

Tragjedi në Mat, ekzekutohet familja Empty
MesazhTitulli: Tragjedi në Mat, ekzekutohet familja   Tragjedi në Mat, ekzekutohet familja EmptySun Aug 14, 2011 9:18 pm

Tronditet Mati. Tre anëtarë të së njëjtës familje janë vrarë dhe dy të tjerë janë plagosur rëndë. Ngjarja ka ndodhur mbrëmë vonë në fshatin Fraks të komunës Komsi në rrethin e Matit, ku familja është qëlluar disa herë me armë zjarri dukë shkaktuar një tragjedi.

Viktimat janë Shaqir Barçi, bashkëshortja e tij Hamdije Barçi dhe djali i tyre, Ylber Barçi ndërsa kanë mbetur të plagosur dy djemtë e tjerë të familjes Halid Barçi dhe Gazmend Barçi të cilët ndodhen në spitalin Ushtarak në Tiranë.

Policia ka arrestuar tre vëllezërit Dashamir, Valter dhe Durim Barçi, të afërm me viktimat të cilët dyshohen se janë autorët e ngjarjes.

Ata u arrestuan rreth orës 02:00 të mëngjesit të sotëm në mal i janë sekuestrua edhe dy automatikë dhe gjatë arrestimit nuk kanë bërë rezistëencë.

Dyshohet se shkak për ngjarjen është një grindje mes dy familjeve. Ndërkohë policia po heton në dy pista, ku njëra e sherrit për pronësi dhe tjetra për hasmëri të mundshme të mëparshme.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
 
Tragjedi në Mat, ekzekutohet familja
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MEDIA DHE POLITIKA (¯`♥´¯) :: KRONIKA E ZEZË-
Kërce tek: