WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Jahjaga: I kemi plotësuar kushtet për liberalizim të vizave

Shko poshtë 
AutoriMesazh
The Godfather
Anëtar/e
Anëtar/e
The Godfather

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 249
Vendodhja Vendodhja : I ulur ne karrigen time
Mosha Mosha : 37

Jahjaga: I kemi plotësuar kushtet për liberalizim të vizave Empty
MesazhTitulli: Jahjaga: I kemi plotësuar kushtet për liberalizim të vizave   Jahjaga: I kemi plotësuar kushtet për liberalizim të vizave EmptyMon Sep 05, 2011 11:50 pm

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, e cila po qëndron për vizitë zyrtare treditore në Bruksel, mbrëmë është takuar në një takim pune me komisionarin e BE-së për Zgjerim dhe Politika të Fqinjësisë, Stefan Fule.

Siç njofton Zyra e presidentes Jahjaga, në takim u diskutua progresi i Kosovës në procesin e integrimit evropian, si dhe u diskutua mundësia e avancimit të Kosovës dhe BE-së në nivel kontraktual, në përputhje me rekomandimet e mëhershme të Komisionit Evropian.

Presidentja Jahjaga tha se marrëdhënia kontraktuale me BE-në do të ndihmonte Kosovën në rrugën e integrimeve dhe në thellimin e reformave të brendshme, ndërsa shtoi se Kosova ka përmbushur të gjitha obligimet shtesë që janë kërkuar për hapje të dialogut për liberalizim të vizave dhe theksoi nevojën e fillimit të këtij procesi pa vonesë.

Komisionari Fule theksoi se Kosova duhet të intensifikojë zbatimin e reformave për realizimin e aspiratave për integrim në BE. Ai gjithashtu e paralajmëroi vizitën e misionit vlerësues të Komisionit Evropian për të parë zbatimin e obligimeve të Kosovës për hapjen e dialogut për liberalizim të vizave.

_________________
Jahjaga: I kemi plotësuar kushtet për liberalizim të vizave W2hdt3
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.eja-ti.tk
 
Jahjaga: I kemi plotësuar kushtet për liberalizim të vizave
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MEDIA DHE POLITIKA (¯`♥´¯) :: POLITIKA MBARSHQIPTARE :: :: LAJME NGA KOSOVA-
Kërce tek: