WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 A e keni ditur se ... ??!!!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

A e keni ditur se ... ??!!! Empty
MesazhTitulli: A e keni ditur se ... ??!!!   A e keni ditur se ... ??!!! EmptyFri Sep 23, 2011 8:26 pm

Peshqit që jetojnë nën 800 metra në det, nuk kanë sy.

Nuk ekziston letër e cila mund te paloset me shume se 7 here. Pa marre parasysh sa e madhe është.

Mbajtja e dëgjueseve ne vesh për vetëm 1 ore, zmadhon pjesëmarrjen e baktereve ne veshin tuaj për 700 here.

Kikirikët janë pjese përbërëse e dinamitit.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

A e keni ditur se ... ??!!! Empty
MesazhTitulli: Re: A e keni ditur se ... ??!!!   A e keni ditur se ... ??!!! EmptyFri Sep 23, 2011 9:00 pm

Alfabeti më i gjatë është ai i gjuhës kamboxhiane me gjithsejtë 72 shkronja.

A e dini se dhe vete fëmijëve japoneze u duhen 8 vjet te mira te mësojnë mire japonishten......?

Gjaku në organizmin e njeriut udhëton shumë shpejte: prej zemrës deri te gishtërinjtë e këmbës arrin për 16 sekonda, deri në tru për 8s, deri në mushkëri vetëm për 6 s. 

Një grek maratonist ka vrapuar 42 km pa u ndalur. Më së shumti në bote ka vrapuar për të dytën herë që mban rekordin 42 km e 195 m.

Ana e majte e mushkërive është me e madhe se e djathta! Shkaku për këtë është shume i thjeshte,nga se është lënë vendi për zemër.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
The Godfather
Anëtar/e
Anëtar/e
The Godfather

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 249
Vendodhja Vendodhja : I ulur ne karrigen time
Mosha Mosha : 37

A e keni ditur se ... ??!!! Empty
MesazhTitulli: Re: A e keni ditur se ... ??!!!   A e keni ditur se ... ??!!! EmptySat Sep 24, 2011 7:43 pm

A e dini se ne Turqi ka mbi 1 milion njerez me emrin e Mehmet!

Vetem mushkonjat femra pickojne.

Nje shqiponje mund ta shohe prene e saj qe 3000 metra larg.


Nuk mund te teshtish pa i mbyllur syte.

_________________
A e keni ditur se ... ??!!! W2hdt3
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.eja-ti.tk
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

A e keni ditur se ... ??!!! Empty
MesazhTitulli: Re: A e keni ditur se ... ??!!!   A e keni ditur se ... ??!!! EmptySat May 19, 2012 5:08 pm

Forca terheqese e Tokes.

Nese do te ishte me e madhe,atmosfera e Tokes do te akumulonte sasi te medha amoniaku dhe metali,te cilat do te ishin negative per jeten.Nese do te ishte me e vogel,atmosfera e Tokes do te humbte sasira te medha uji qe do ta bente te pamundur jetesen.


Largesia nga Dielli.
Nese do te ishte me e madhe,planeti do te ftohej shume,duke krijuar efekte negative mbi qarkullimin e ujit ne atmosfere,si pasoj planeti do te hynte ne epoken e akullit.Nese do te ishte me e vogel,planeti do te skuqej nga rrezet e diellit duke shkaktuar efekte negative mbi qarkullimin e ujit ne atmosfere,gje qe do bente te pamundur jetesen ne toke.

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
A e keni ditur se ... ??!!! Empty
MesazhTitulli: Re: A e keni ditur se ... ??!!!   A e keni ditur se ... ??!!! Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
A e keni ditur se ... ??!!!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) ARGËTIM DHE ZBAVITJE (¯`♥´¯) :: KURIOZITETE-
Kërce tek: