WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Kuvajti njeh Kosovën

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

Kuvajti njeh Kosovën Empty
MesazhTitulli: Kuvajti njeh Kosovën   Kuvajti njeh Kosovën EmptyTue Oct 11, 2011 2:47 am

Shteti i Kuvajtit ka njoftuar të martën se e ka njohur Kosovën si shtet të pavarur dhe se ka do të vendos marrëdhënie diplomatike në nivel ambasadorësh, njofton agjencia e lajmeve AFP nga Kuvajti.

“Bazuar në udhëzimet e emirit, shteti i Kuvajtit, e njeh Kosovën dhe do të këmbejë përfaqsim diplomatik në nivel ambasadorësh”, citon agjencia kumtesën zyrtare të këshillit të ministrave në këtë vend.

Kabineti ka kërkuar nga ministria e jashtme e Kuvajtit të ndërmarrë masat e nevojshme për të zbatuar vendimin.

Lajmi pritet të konfirmohet edhe nga autoritetet në Kosovë.

Nisur nga të dhënat në web-faqen zyrtare të Ministrisë së Punëve të Jashtme të Kosovës, me Kuvajtin, numri i vendeve që kanë njohur Kosovën arrin në 82.

Nigeria dhe Gaboni, ende nuk i kanë dërguar notat e tyre verbale të njohjes, prandaj edhe nuk figurojnë në listën e shteteve që kanë njohur pavarësinë e Kosovës.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
 
Kuvajti njeh Kosovën
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MEDIA DHE POLITIKA (¯`♥´¯) :: POLITIKA MBARSHQIPTARE :: :: LAJME NGA KOSOVA-
Kërce tek: