WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Vetëvendosje:Ta dëmtojmë Serbinë brenda Kosovës

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

Vetëvendosje:Ta dëmtojmë Serbinë brenda Kosovës  Empty
MesazhTitulli: Vetëvendosje:Ta dëmtojmë Serbinë brenda Kosovës    Vetëvendosje:Ta dëmtojmë Serbinë brenda Kosovës  EmptySun Oct 30, 2011 9:27 pm

Aktivistë të Lëvizjes “Vetëvendosje” të dielën e kanë ndalur kamionin me targa serbe SJ 001-UO, ndërsa pas verifikimit të prejardhjes së mallit e kanë rrotulluar atë- bëhet e ditur përmes një njoftimi të kësaj lëvizjeje.

Njoftohet se kamioni transportonte grurë nga Serbia dhe se aksioni është zhvilluar në kilometrin e parë të magjistrales Arllat-Malishevë.

“Në këtë situatë ku Serbia e vërshon tregun e Kosovës me mallrat e saj dhe Qeveria beson në vullnetin e mirë të Serbisë, neve nuk na mbetet tjetër përveç se ta dëmtojmë Serbinë brenda Kosovës”, thuhet në kumtesën e Lëvizjes “Vetëvendosje”.

Me tej theksohet se kjo lëvizje do të vazhdojë “me aksione politike, të cilat e mbrojnë interesin e vendit dhe njëkohësisht kërkon nga qytetarët që t’i bojkotojë mallrat e Serbisë e t’i konsumojnë mallrat vendore. Në këtë mënyrë dëmtohet Serbia dhe zhvillohet Kosova”. /Telegrafi/

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
 
Vetëvendosje:Ta dëmtojmë Serbinë brenda Kosovës
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MEDIA DHE POLITIKA (¯`♥´¯) :: POLITIKA MBARSHQIPTARE :: :: LAJME NGA KOSOVA-
Kërce tek: