WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Zylfie Bytyçi, kosovarja e vrarë në Afganistan

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

Zylfie Bytyçi, kosovarja e vrarë në Afganistan  Empty
MesazhTitulli: Zylfie Bytyçi, kosovarja e vrarë në Afganistan    Zylfie Bytyçi, kosovarja e vrarë në Afganistan  EmptySun Oct 30, 2011 9:28 pm

Viktima nga Kosova, e vrarë në një sulm vetëvrasës të shtunën në Kabul të Afganistanit, është Zylfie Bytyçi, 35-vjeçare, nga Ferizaj- raporton Klan KosovaVritet një kosovare në Afganistan

Një shqiptare nga Ferizaji ka vdekur kur autobusi i blinduar ushtarak në Kabul është sulmuar të shtunën nga një sulmues vetëvrasës me makinë bombë- mëson portali KosovaTimes.net nga burime të tij.

Sulmi ka shkaktuar vdekjen e më së paku 13 njerëzve, ndërsa në autobus mund të ketë pasur edhe kosovarë të tjerë, të cilët mësohet se kanë shpëtuar e mund të ndodhë që edhe janë lënduar.

Ferizajasja e re punonte për një kompani private të kontraktuar nga ushtria amerikane, përfaqësues të së cilës kanë njoftuar familjen e saj për ngjarjen e rëndë.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
 
Zylfie Bytyçi, kosovarja e vrarë në Afganistan
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MEDIA DHE POLITIKA (¯`♥´¯) :: POLITIKA MBARSHQIPTARE :: :: LAJME NGA KOSOVA-
Kërce tek: