WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Sot fillon lëshimi i pasaportave biometrike

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

Sot fillon lëshimi i pasaportave biometrike Empty
MesazhTitulli: Sot fillon lëshimi i pasaportave biometrike   Sot fillon lëshimi i pasaportave biometrike EmptySun Oct 30, 2011 9:48 pm

Në Ministrinë e Punëve të Brendshme, sot fillon lëshimi i pasaportave të para biometrike të Republikës së Kosovës.

Në ceremoninë e lëshimit të pasaportave të para, pjesëmarrës do të jenë kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, ministri i Punëve të Brendshme, Bajram Rexhepi, përfaqësues të Zyrës Ndërlidhëse të Komisionit Evropian në Kosovë, ambasadorët e ambasadave të huaja në Kosovë dhe përfaqësues të institucioneve tjera vendore dhe ndërkombëtare.

Ceremonia e dhënies së pasaportave të para biometrike do të bëhet në ora, 14.30, në objektin e Ministrisë së Punëve të Brendshme.

Ndryshe, lëshimi i pasaportave bimoterike është njëri nga kushtet që Kosova duhet të plotësojë për përfshirjen në liberalizimin e vizave në BE.

Pasaportat bimoterike të Republikës së Kosovës, prodhohen nga një kompani austriake.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
 
Sot fillon lëshimi i pasaportave biometrike
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MEDIA DHE POLITIKA (¯`♥´¯) :: POLITIKA MBARSHQIPTARE :: :: LAJME NGA KOSOVA-
Kërce tek: