WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Marshi i prostitutave

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

Marshi i prostitutave  Empty
MesazhTitulli: Marshi i prostitutave    Marshi i prostitutave  EmptyMon Oct 31, 2011 10:17 pm

Qindra prostituta marshuan nëpër rrugët e Mexico City në Ditën e të Vdekurve, e cila shënohet më 1 nëntor.

Prostitutat në këtë mënyrë përkujtojnë koleget e tyre të ndjera, e sidomos ato të cilat janë vrarë në vitet e fundit nga bandat e armatosura.

Me këtë rast vajzat mbanin në fytyrë maska të të vdekurve, të cilat në Meksikë simbolizojnë vdekjen.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Marshi i prostitutave  Empty
MesazhTitulli: Re: Marshi i prostitutave    Marshi i prostitutave  EmptySat May 19, 2012 4:57 pm

edhe kshu marshe paska;kam kujtu se ka vetem ne vendin ton marrshe te tilla

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Marshi i prostitutave
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) ARGËTIM DHE ZBAVITJE (¯`♥´¯) :: KURIOZITETE-
Kërce tek: