WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 KFOR-i heq barrikadat në Bërnjak

Shko poshtë 
AutoriMesazh
The Godfather
Anëtar/e
Anëtar/e
The Godfather

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 249
Vendodhja Vendodhja : I ulur ne karrigen time
Mosha Mosha : 37

KFOR-i heq barrikadat në Bërnjak  Empty
MesazhTitulli: KFOR-i heq barrikadat në Bërnjak    KFOR-i heq barrikadat në Bërnjak  EmptyThu Nov 03, 2011 10:07 pm

Ushtarët e KFOR-it rreth orës 08:00 të mëngjesit kanë nisur aksionin e heqjes së barrikadave të vendosura në magjistralen Ribariq – Zubin-Potok, në rrugën që shpie drejtë pikëkalimit kufitar në Bërnjak.

Ushtarët francezë dhe gjermanë me sharra motorike heqin drunjtë, ndërsa me lopata dheun, derisa serbët me ekskavatorë po hedhin sasi të reja të dheut.

Një numër i vogël i serbëve u përpoqën ta mbrojnë barrikadën e lartë dy metra, por ata u shtynë nga ushtarët e KFOR-it të cilët kanë bërë “mur të gjallë” apo kordon para barrikadave, raporton Tanjug.

Gjatë shtyrjeve mes serbëve dhe ushtarëve, një anëtarë i KFOR-it ka përdorur llak spërkatës.

Para se të fillonte aksione, ushtarët ndërkombëtarë kanë hequr flamurin trengjyrësh serb që ishte i vendosur aty.

Derisa po hiqet një barrikadë, serbët po e vendosin një tjetër disa metra larg të vjetrës.

Ushtarët e KFOR-it janë në kordon të gatshëm për thyerjen e demonstratave. /Telegrafi/

_________________
KFOR-i heq barrikadat në Bërnjak  W2hdt3
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.eja-ti.tk
 
KFOR-i heq barrikadat në Bërnjak
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MEDIA DHE POLITIKA (¯`♥´¯) :: POLITIKA MBARSHQIPTARE :: :: LAJME NGA KOSOVA-
Kërce tek: