WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Leonora: Nuk e vodha këngën

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi


Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 37

Leonora: Nuk e vodha këngën Empty
MesazhTitulli: Leonora: Nuk e vodha këngën   Leonora: Nuk e vodha këngën EmptyFri Nov 18, 2011 11:18 pm

Leonora: Nuk e vodha këngën 9lemva

Këngëtarja e njohur kosovare Leonora Jakupi mohon të ketë vjedhur këngën e saj të fundit me të cilën po konkurron në festivalin “Kënga Magjike” në Shqipëri.

Këto deklarata këngëtarja i ka bërë në emisionin televiziv “Opinion” në televizionin “Klan”.

Ndryshe gjatë këtij emisioni Leonora ka thënë se ka qëndruar tri net pa gjumë pas publikimit të lajmit, pasi ishte kritikuar nga mediat se ka vjedhur këngën “Këngë e pa kënduar” nga një këngëtare serbe.

Kënga “Oro” ishte njëra prej këngëve të këngëtares Jelena Tomasevic e cila kishte prezantuar Serbinë në edicionin e Eurovision të vitit 2008, përderisa Leonora ka thënë se instrumentalin e ka blerë nga një kompozitor maqedonas.

“Nuk dëgjoj muzikë serbe dhe se nuk do ta bëj kurrë këtë sepse në radhë të parë kam një histori të familjes sime ku e dini që babi i im është dëshmor i luftës”, ka thënë Jakupi në këtë emision.

Në mbrojtje të saj ka dalë edhe kantautori Ardit Gjebrea i cili ka thënë se kënga është e ndryshme në nota, ku edhe ka dhënë notat e këngës.

Me poshtë do ta shihni videon ku Leonora komenton për këngën “e vjedhur”. /Telegrafi/

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
 
Leonora: Nuk e vodha këngën
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MË PRANË NJËRI TJETRIT (¯`♥´¯) :: PORTALI I FORUMIT-
Kërce tek: