WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Homoseksualiteti semundje mendore apo stil i ndryshem jete?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

Homoseksualiteti semundje mendore apo stil i ndryshem jete? Empty
MesazhTitulli: Homoseksualiteti semundje mendore apo stil i ndryshem jete?   Homoseksualiteti semundje mendore apo stil i ndryshem jete? EmptySat Nov 19, 2011 8:16 pm

Homoseksualiteti sëmundje mendore apo stil i ndryshem jete?

Ne vitin 1973, The American Psychiatric Association (APA) e hoqën nga grupi i sëmundjeve mendore homoseksualitetin. Kjo erdhi si pasoje e lëvizjes për te drejtat e homoseksualeve qe filloi ne vitin 1970 dhe miqësitë qe këta aktivistë patën ne radhët e APA-s.Dalja nga grupi i sëmundjeve mendore(dalje qe nuk u be e mbështetur nga studime te hollësishme) beri qe homoseksualet te shtohen dita e ditës dhe me e keqja te mos kurohen për tu përmirësuar, por duke shkaktuar edhe me shume dem ne shoqëri.
Ju çfarë qëndrimi mbani ndaj këtyre personave? Janë ata për ju me probleme mendore apo e kane thjesht një stil jete dhe ju keni qëndrim pozitiv ndaj tyre?

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
Laksi
V.I.P
V.I.P
Laksi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 06/11/2011
Postime Postime : 1088
Vendodhja Vendodhja : Në brendësi të Lëkurës sate
Mosha Mosha : 36

Homoseksualiteti semundje mendore apo stil i ndryshem jete? Empty
MesazhTitulli: Re: Homoseksualiteti semundje mendore apo stil i ndryshem jete?   Homoseksualiteti semundje mendore apo stil i ndryshem jete? EmptySun Nov 20, 2011 5:47 am

Une mendoj se eshte stiL i ndryshem i Jetes
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

Homoseksualiteti semundje mendore apo stil i ndryshem jete? Empty
MesazhTitulli: Re: Homoseksualiteti semundje mendore apo stil i ndryshem jete?   Homoseksualiteti semundje mendore apo stil i ndryshem jete? EmptySun Nov 20, 2011 9:55 pm

Une mendoj se eshte semundje e felliqur qe ska te beje aspak me stil jete . E shpifur.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
Laksi
V.I.P
V.I.P
Laksi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 06/11/2011
Postime Postime : 1088
Vendodhja Vendodhja : Në brendësi të Lëkurës sate
Mosha Mosha : 36

Homoseksualiteti semundje mendore apo stil i ndryshem jete? Empty
MesazhTitulli: Re: Homoseksualiteti semundje mendore apo stil i ndryshem jete?   Homoseksualiteti semundje mendore apo stil i ndryshem jete? EmptyTue Nov 22, 2011 10:29 am

E feLLiqur eshte kuptohet kjo,,por kam degjuar nga disa njerez qe thone eshte stiL i ndryshem i jetes
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

Homoseksualiteti semundje mendore apo stil i ndryshem jete? Empty
MesazhTitulli: Re: Homoseksualiteti semundje mendore apo stil i ndryshem jete?   Homoseksualiteti semundje mendore apo stil i ndryshem jete? EmptyMon Nov 28, 2011 9:29 pm

Ka edhe asi njerezish qe mendojne se eshte stil i jetes Homoseksualiteti dhe veprojne ashtu , po mendimi im eshte qe eshte semundje dhe mund te sherohet .

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
Laksi
V.I.P
V.I.P
Laksi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 06/11/2011
Postime Postime : 1088
Vendodhja Vendodhja : Në brendësi të Lëkurës sate
Mosha Mosha : 36

Homoseksualiteti semundje mendore apo stil i ndryshem jete? Empty
MesazhTitulli: Re: Homoseksualiteti semundje mendore apo stil i ndryshem jete?   Homoseksualiteti semundje mendore apo stil i ndryshem jete? EmptyTue Nov 29, 2011 8:29 am

Pajtohem me ty
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
Memories
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Memories

Anëtarësuar Anëtarësuar : 24/12/2010
Postime Postime : 598
Vendodhja Vendodhja : Nen Hijen tende,,,

Homoseksualiteti semundje mendore apo stil i ndryshem jete? Empty
MesazhTitulli: Re: Homoseksualiteti semundje mendore apo stil i ndryshem jete?   Homoseksualiteti semundje mendore apo stil i ndryshem jete? EmptyWed Nov 30, 2011 1:08 am

Pse more smundje njerzt kan q ef me provu diqka qka sekan provu dhe kjo so keq hiq secili per veti pershembull aty ku endijn veten ma mir aty shkojn qy hahahaha dhe ska sherim jo djali mir ngoje daden .... Kjo nga ana jon dmth per neve eshte felliqsir por per ne Eu krejt ndrysh e shohin shum normale ...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Homoseksualiteti semundje mendore apo stil i ndryshem jete? Empty
MesazhTitulli: Re: Homoseksualiteti semundje mendore apo stil i ndryshem jete?   Homoseksualiteti semundje mendore apo stil i ndryshem jete? EmptyThu May 17, 2012 5:42 pm

Eshte semundje mendore,edhe njeriu behet homoseksual gjat jetes,nga menyra sesi e trajtojn dhe nga menyra sesi e shohin njerezit qe e rrethojne.

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Homoseksualiteti semundje mendore apo stil i ndryshem jete? Empty
MesazhTitulli: Re: Homoseksualiteti semundje mendore apo stil i ndryshem jete?   Homoseksualiteti semundje mendore apo stil i ndryshem jete? Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Homoseksualiteti semundje mendore apo stil i ndryshem jete?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MË PRANË NJËRI TJETRIT (¯`♥´¯) :: DISKUTIME SHOQËRORE-
Kërce tek: